امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102925
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لیلى گلستان، مدیر گالرى گلستان اظهار داشت: در ١٠ روز نخست برگزارى بیست و دومین دوره نمایش و فروش سالانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لیلى گلستان، مدیر گالرى گلستان اظهار داشت: در ١٠ روز نخست برگزارى بیست و دومین دوره نمایش و فروش سالانه صد اثر صد هنرمند ، ٧٢ اثر در مجموع به قیمت ٥٢٠ میلیون تومان به فروش رسید.

وی سهم فروش آثار هنرمندان جوان در این دوره را بسیار بالا و خیره کننده خواند و در عین حال خریدهاى اقشار مختلف مردم که بسیارى شان براى نخستین بار یک اثر هنرى مى‌خریدند را  خبر بزرگ این نمایشگاه ارزیابى کرد.

به گفته گلستان، گران‌ترین اثر فروخته شده این دوره به نقاشى ٢٨٠ میلیون تومانى سهراب سپهرى اختصاص یافته است و از منظر تعداد، زنده یاد فریده لاشایى با فروش پنج اثر رکورددار است.

از دیروز نیز یک نقاشى بسیار کوچک از سهراب سپهرى براى فروش روى دیوار رفته است؛ اثرى از مجموعه تنه درختان که در ابعاد ٣٠ در ٤٠ سانتى متر به قیمت ٢٢٠ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

بنا به رسم دیرین این گالرى، هر اثرى که به فروش مى‌رود، اثرى دیگر از همان هنرمند جایگزین مى‌شود، لذا اکنون صد اثر صد هنرمند نمایشگاه تازه‌اى شده است که دست کم نیمى از آثارش با روز افتتاحیه متفاوت است و حتى علاقمندانى که یک بار از این رویداد دیدن کرده‌اند، مى‌توانند دوباره از آن بازدید کنند.

در این نمایشگاه که آثار بزرگانى مانند سهراب سپهرى، محمد احصایی، پرویز کلانترى، هوشنگ پزشک نیا، بهجت صدر، فریده لاشایى، محمد علی ترقی جاه، محمد ابراهیم جعفری، بهرام دبیری، علی گلستانه، حسین محجوبی، یعقوب عمامه پیچ، مهدی حسینی، پروانه اعتمادی، سیمین اکرامی، ثمیلا امیرابراهیمی به نمایش گذاشته شده و  آثارى از ٢٠٠ هزار تومان روى دیوار است تا امکان خرید براى همه اقشار جامعه فراهم شود.

بیست و دومین نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» که از عصر جمعه 10 مرداد با استقبال غافلگیرکننده علاقمندان در گالری گلستان آغاز به کار کرده است تا 29 مرداد هر روز از 16 تا 20 بدون تعطیلی ادامه خواهد داشت.

گالری گلستان در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک 34 واقع است.

انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها