امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10293
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از «پژواک»، مسئولان امنیتى افغان اعلام کردند که درگیرى بین عوامل انتحاری طالبان و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از «پژواک»، مسئولان امنیتى افغان اعلام کردند که درگیرى بین عوامل انتحاری طالبان و نیروهای پلیس کابل شب گذشته پس از حدود 9 ساعت درگیری با کشته شدن پنج مهاجم پایان یافت.

گروهی از عوامل انتحاری و مسلح طالبان، حوالى ساعت چهار بعد از ظهر روز گذشته به یک ساختمان در منطقه «شهرآرای» کابل وارد شده و از این نقطه مهمانخانه «یوناما» را هدف قرار دادند و با نیروهاى امنیتى درگیر شدند.

«صدیق صدیقى» سخنگوى وزارت کشور افغانستان در همین زمینه گفت: در این حمله، یک پلیس کشته و ١٣ تن دیگر زخمى شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد که در میان مجروحان ٥ تبعه نپالى، ٤ نظامى و ٤ غیرنظامی دیده می‌شود.

علاوه بر آمار ارائه شده توسط وزارت کشور افغانستان، شبکه «طلوع نیوز» افغانستان صبح امروز اعلام کرد 2 غیرنظامی نیز در این رویداد کشته شده‌اند.

صدیقی با ذکر اینکه تمامى مهاجمان توسط نیروهاى امنیتى از پای درآمدند، افزود: عملیات پاکسازی نیروهاى امنیتى ادامه دارد.

خبرنگار پژواک که از محل حادثه گزارش می‌داد، گفت: درگیرى حوالی ساعت یک شب به پایان رسید و عملیات نیروهاى امنیتى هنوز هم ادامه دارد.

«محمد ایوب سالنگى» فرمانده پلیس شهر کابل نیز در خصوص این حمله گفت: مهاجمان ٥ تن بودند و با استفاده از لباس زنانه توسط خودرویی شخصى به این محل آمده بودند.

به گفته این مقام امنیتی، ابتدا یک تن از این مهاجمان مواد منفجره همراه خود را در نزدیکى مهمانخانه خارجى‌ها که مربوط دفتر یوناما است منفجر کرد.

وى افزود: پس از این انفجار، چهار مهاجم دیگر وارد یک منزل شخصى شده و درگیرى را با نیروهاى امنیتى آغاز کردند.

فرمانده پلیس کابل گفت: نیروهاى پولیس توانستند در مدت زمان حدود 9 ساعت، تمامى مهاجمان را از پای درآورند.

در اطراف ساختمانی که مهاجمان در آن مستقر شده بودند، معاونت پلیس انتظامی کابل، سفارت هلند، بیمارستان «ملالى زیژنتون» و برخى از ادارات دولتى و غیردولتى قرار دارد.

طالبان مسئولیت حمله انتحاری روز گذشته در کابل بر عهده گرفتند، «ذبیح‌الله مجاهد» یکی از سخنگویان طالبان با اعلام این مطلب افزود: آنان به محل استراحت کارمندان سازمان اطلاعات آمریکا «CIA» حمله کرده‌اند.

مجاهد مدعى شد که حمله یاد شده ابتدا با انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده آغاز شد که موجب تخریب در، کشته شدن محافظان و از بین رفتن تمامی موانع مقابل این اداره شد.

وی ادعا کرد: حدود ٦٠ تن از کارمندان خارجى(کارمندان سیا) که مسئولیت آموزش کارمندان اطلاعاتی افغان را بر عهده داشتند مورد حمله قرار داده‌اند.

«بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد نیز با محکومیت حادثه روز گذشته کابل گفت: از حمله انتحاری کابل که این بار علاوه بر افغان‌ها، تعدادی از امدادگران بین‌المللی را نیز هدف قرار داده است به شدت ابراز تأسف می‌کند.

وی با زخمی‌شدگان ابراز همدردی کرد و‌ از همه طرف‌های درگیر در افغانستان خواست برای پایان دادن به خشونت‌ها و برقراری صلح پایدار در این کشور از هیچ تلاشی مضایقه نکنند.

شهر کابل هفته گذشته نیز شاهد حمله خونینی بود که مسئولیت آن را «حزب اسلامی» به رهبری «گلبدین حکمتیار» بر عهده گرفت.

بر اثر این حمله، 6 آمریکایی کشته و بیش از 10 تن از جمله غیرنظامیان زخمی شدند.

به اعتقاد کارشناسان، افزایش رویدادهای امنیتی در افغانستان نگرانی‌های زیادی را در بین مردم این کشور ایجاد کرده است و نشان از ناکامی نیروهای خارجی در نابودی تروریسم در افغانستان دارد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها