امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10295
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 268
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق از فراکسیون های مختلف، با  اشاره به اینکه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق از فراکسیون های مختلف، با  اشاره به اینکه رئیس پارلمان دستور کار بیگانگان را در کشور اجرا می‌کند، بر برکناری وی به عنوان یک ضرورت تاکید کردند.

«محمد الصیهود» از اعضای ائتلاف دولت قانون در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهارداشت: ما معتقدیم به منظور اصلاح روند سیاسی کشور و رهایی از بحران‌های موجود استعفا و یا برکناری اسامه النجیفی ضروری است و اگر این گزینه صورت نگیرد باید به انتخابات زود روس رو آورد.

وی تصریح کرد: ما از فراکسیون العراقیه می خواهیم شخص دیگری را به جای النجیفی برای ریاست مجلس معرفی کند.

قطر و ترکیه به خواست برخی سیاستمداران، در عراق دخالت می‌کنند

الصهیود افزود: تا زمانی که برخی سیاستمداران نخواهند، نه قطر نه ترکیه و نه هیچ کشور منطقه ای دیگری در عراق دخالت نمی کند اما برخی سیاستمداران که چهره های شناخته شده ای هستند خود را به این کشورها سپرده و به نماینده سیاست های آنان در عراق تبدیل شده‌اند.

وی در ادامه گفت: النجیفی با تنش آفرینی خون مردم عراق را نادیده گرفته و از سال گذشته پارلمان را به صحنه بحران آفرینی تبدیل کرده است به این معنی که به برکت حضور وی این بحران ها سمت و سوی مشخصی پیدا کرده و این به معنی بی ارزش دانستن جان عراقی ها است.

این نماینده پارلمان عراق اظهارداشت: پارلمان کاری برای عراق و مردم آن انجام نداده و قوانینی را که به نفع آنان باشد تصویب نکرده است و جلسات فوق العاده آن نیز دستاوردی جز مزایده های و سخنرانی های سیاسی نداشته  و در واقع شدت تنش اوضاع را بیشتر کرده است.

وحده الجمیلی یکی دیگر از اعضای پارلمان نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد: رئیس پارلمان با سخنرانی های تحریک آمیز در صدد بحرانی کردن اوضاع کنونی و ایجاد اختلافات طایفه ای داشته است و این راهی است که کشور را به سمت بحران های خطرناکی سوق می دهد.

النجیفی تحت تاثیر اختلافات شخصی و سیاسی رفتار نکند

وی النجیفی را به دوری کردن از سخنان تحریک آمیز و جلوگیری از ریخته شدن خون عراقی ها و نیز خدمت به کشور فراخوانده و از او خواست  مسئولیت پذیر بوده و رفتار منطقی داشته و خویشتنداری خود را حفظ کند به گونه ای که اختلافات سیاسی و شخصی وی سخنان او در مجلس و نحوه اداره آن را تحت تاثیر قرار ندهد.

«علی الشلاه» سخنگوی ائتلاف دولت قانون نیز با بیان اینکه اسامه النجیفی پارلمان را به صحنه ماجراجویی های سیاسی تبدیل کرده است، وی را به کناره گیری از ریاست پارلمان فراخواند.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: النجیفی مجلس را از قانونگذاری و نقش نظارتی آن دور کرده است و درخواست اخیر نخست وزیر از نمایندگان به حضور نیافتن در جلسه پارلمان موضوعی طبیعی بوده و به معنی اعمال فشار بر آنان نیست.

الشلاه افزود: النجیفی یک سال است که پارلمان را به صحنه درگیری‌های لفظی تبدیل کرده از همین رو باید استعفا دهد و  شخص دیگری به جای النجیفی برای ریاست پارلمان معرفی شود که میانه رو بوده و از سوی همه قابل قبول باشد و علاوه بر این در خدمت دستور کار بیگانگان نبوده و به ضرر ملت عراق کار نکند.

به گفته الشلاه، سخنان النجیفی به ویژه  در خصوص استان هایی که صحنه تظاهرات و تحصن بودند، فتنه آمیز است اما برخی به خطا رفته و    تصور می کنند سخنان او صحت داشته و درست است.

سخنگوی ائتلاف دولت قانون تاکید کرد که بسیاری از اعضای فراکسیون العراقیه و سایر فراکسیون ها اظهارات النجیفی و رفتارهای او را صحیح نمی دانند و به همین دلیل وی قبل از برگزاری نشست فوق العاده مجلس یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده و کوشید در ائتلاف هم پیمانی ملی دو دستگی ایجاد کند.

وی در مورد ناامنی در عراق گفت: در حالی که خون عراقی ها ریخته می شود در مجلس برخی می کوشند در عملکرد نهادهای امنیتی مانع تراشی کنند.

الشلاه در مورد بی اطلاعی النجیفی از توافقنامه ترکیه با حزب کارگردان کردستان گفت: چگونه وی از این توافق بی خبر است در حالی که پس از امضای آن، عازم ترکیه شده بود؟

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها