امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102954
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۰
تعداد بازدید: 21
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سرویس سیاسی انتقاد ضمنی و صریح اصلاح طلبان و اصولگرایان از لحن عجیب رئیس‌جمهور در سخنرانی‌اش سرخط ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - سرویس سیاسی

انتقاد ضمنی و صریح اصلاح طلبان و اصولگرایان از لحن عجیب رئیس‌جمهور در سخنرانی‌اش سرخط روزنامه‌های صبح امروز کشور بود.

*وطن امروز

روزنامه وطن امروز  تیتر یک صفحه اصلی خود را به پوشش سخنرانی رئیس جمهور در جمع سفرای ایران در کشورهای خارجی اختصاص داد و نوشت: «بروید به جهنم!»

وطن امروز دراین‌باره نوشت: همین چند وقت پیش بود که گفت نمی توان با زور و شلاق مردم را به بهشت برد، حالا حسن روحانی در یک سخنرانی منتقدان خود را به جهنم دعوت کرده است.

همچنین این روزنامه در یادداشتی به قلم حسین قدیانی با عنوان «منافع ملی را بچسبید!» نوشت: به دور است، هم از ادب حکمرانی هم از آداب حکمرانی که به جای ساختار تحریم، فی‌الواقع لرزه بر ساختار منافع ملی بیندازیم، مکرر در مکرر بلرزانیمنفع ملت را، مکدر کنیم ملت را، بعد فرمایش کنیم «به جهنم! بروید جایی که گرم باشد، نلرزند».آیا این ادبیات دولتمردی است؟! آن وقت چطور قسم جلاله می خورند که «والله بالله و تالله به دوره قبل باز نمی گردیم»؟! این که شد همان، بلکه بدتر از آن.

این روزنامه همچنین در صفحه سیاسی خود در گزارشی به عنوان «زنگنه برکنار می شود؟» به بررسی آخرین اخبار از حکم دادگاه لاهه درباره پرونده کرسنت علیه ایران پرداخت و نوشت:‌ماجرا مربوط به کرسنت است، همان پرونده گازی جنجالی که حتی عوامل انعقاد قرار داد آن در وزارت نفت هم بر وجود فساد در آن اذعان دارند.

در ادامه این گزارش با اشاره به بازگشت زنگنه به صنعت نفت ایران و بازگشایی مجدد پرونده کرسنت، آمده است: با روی کار آمدن دولت روحانی، بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت معرفی شد، به رغم هشدار برخی نمایندگان درباره تبعات این اقدام در ماجرای شکایت کرسنت، اما او رای اعتماد گرفت و برخی عوامل اصلی قرار داد کرسنت نیز پست های کلیدی و وزارت نفت گرفتند

*آرمان امروز

«خلا همدلی و همکاری را احساس می‌کنیم» تیتر یک روزنامه آرمان امروز است که به انعکاس کامل سخنان دیروز هاشمی رفسنجانی در همایش «پنجاه سال تلاش سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی» پرداخت.

هاشمی در این سخنرانی با بیان اینکه اختلافات لفظی که امروز در کشور مشاهده می‌شود از قبل از انقلاب بوده ولی این اختلافات قابل حل هستند گفت:‌امروز بیکاری عیب و مشکل بزرگی برای ملت به حساب می‌آید.

«روحانی: به جهنم که از مذاکره می‌ترسید» تیتر دو این روزنامه است که به سخنرانی دیروز رئیس‌ جمهور اشاره کرد و این ادبیات را آن روی سکه شیخ دیپلمات خواند.

«لحن سخنرانی رئیس‌جمهور» سرمقاله این روزنامه به قلم احمد شیرزاد است.

نویسنده در این مطلب با انتقاد ضمنی از لحن ادبیات رئیس‌جمهور در سخنرانی روز گذشته گفت که:‌ ایشان هم مانند همه ما انسان هستند و طرفداران رئیس‌جمهور نمی‌توانند ادعا کنند روحانی یا هر شخصیت دیگری از عصمت برخوردار است، فشارها برایشان بالاست اما یک شخصیت سیاسی در آن سطح از مسئولیت باید بیش از اینها از سعه صدر برخوردار بوده و مراقبت کند تا نوع بیان، محتوای کلام را تحت تاثیر قرار ندهد.

شیرزاد در این سرمقاله ادعا کرد که نباید روحانی را با احمدی نژاد مقایسه کرد و اظهار داشت: نباید یک جمله در یک سخنرانی در میان صدها سخنرانی و گفت‌وگوی ایشان را با فردی مقایسه کرد که در کمال خونسردی و با آن لبخند معروف، به شیوه‌ای «خاص» سخن می‌گفت و از الفاظ ناشایست برای مواجهه با طرف‌های خارجی یا منتقدان داخلی استفاده می‌کرد!

«چرا شیخ دیپلمات با لحن و صوت متفاوت سخن می‌گوید» عنوان یکی دیگر از چند مطلبی است که روزنامه آرمان  برای پرداختن به سخنرانی دیروز روحانی استفاده کرده است.

این یادداشت تغییر لحن و گفتار را تغییر تاکتیک در مواجه با منتقدان می داند و خاطرنشان کرد : باید پرسید با آنانی که هشت سال سکوت کردند و اکنون لاینقطع و متواتر علیه هر فعل و انفعالی که بر مدار منافع خود نمی‌بینند؛ سخن می‌گویند، چگونه باید مواجه شد؟

«فساد زمین خواری افسانه ای است» تیتر گفتگوی این روزنامه با محمد خوش‌چهره است.

اقتصاد دان همراه برنامه‌های احمدی نژاد در سالهای نخست ریاست‌جمهوری او در پاسخ به این سوال که چرا برنامه‌های طراحی شده برای مبارزه با فساد به نتیجه مطلوب نرسیده است؟ گفت: چون هنوز جامعیت بحث مبارزه با فساد را نداریم. چه دستگاه‌های اجرایی، چه دستگاه‌های نظارتی، چه دستگاه‌های قضایی و چه دستگاه‌های قانون‌گذاری که بحث مقابله با فساد را دنبال می‌کنند باید به درک صحیح و باور رسید‌ه‌ و بعد هم شجاعت و درایت داشته باشند و وامدار برخی افراد هم نباشند. این نواقص هنوز در سیستم ما وجود دارد و بنابراین نمی‌توان به‌عنوان کارکرد یا دستاورد دولت نام ببریم اما باید اتفاقاتی که قبلا افتاده و هنوز استیفای حقوق مردم و بیت‌المال نشده را بررسی کنیم که این خود یک پرونده سنگین است.

« به راحتی، پیش از آذرماه به توافق می‌رسیم» تیتر مطلبی از سیروس ناصری است که از آینده مذاکرات هسته ای گفت.

*کیهان

«روحانی با دعوت منتقدان به جهنم از گفتمان اعتدال رونمایی کرد!» عنوان تیتر یک روزنامه کیهان است که به همراه با دیگر روزنامه‌ها به انعکاس سخنرانی دیروز رئیس‌جمهور و لحن آن پرداخت.

«از کجا به بعد نمی‌شود گفت به جهنم؟!»یادداشت روز این روزنامه به قلم محمد ایمانی است.

نویسنده در این یادداشت می‌نویسد:  راه به خطا برده‌ایم- اگر تعمد نداشته باشیم- که صورت مسئله امروز (محل نزاع بحث) را «مذاکره‌هراسی» معرفی کنیم و منتقدان محتوای مذاکره و نتایج آن را ترسو و بزدل بنامیم و به زور به جهنم بفرستیم! ما اکنون در ایستگاه پیش از سفر نیویورک یا مذاکرات ژنو و آن کولی‌بازی برخی رسانه‌های زرد نایستاده‌ایم بلکه اتفاقا مسئله بر سر همان محاسبه خطای مورد اشاره آقای روحانی است.

«وزارت ارشاد باز هم دسته گل به آب داد» تیتر یکی از اخبار ویژه امروز کیهان است که به انتصاب دبیر یازدهمین دو سالانه جهانی پوستر تهران انتقاد کرد.

کیهان در این مطلب گفته است که حالی که وزیر ارشاد در سخنرانی روز گذشته خود ادعا کرد: «قطعاً از بی‌تفاوت‌ها و مخالفان انقلاب حمایت نمی‌کنیم» مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد هفته گذشته طی حکمی ساعد مشکی را به عنوان دبیر یازدهمین دو سالانه جهانی پوستر تهران منصوب کرد. این در حالی است که مشکی در سال 2009 به عنوان داور جشنواره «پوستر برای فردا» به داوری آثار ارائه شده در این جشنواره ضد ایرانی پرداخته بود. آثاری که در آن جمهوری اسلامی ایران را، نظامی مستبد و نقض کننده آزادی بیان معرفی می‌کردند.

در ادامه این مطلب آمده است: پیش از این نیز وزارت ارشاد با اقداماتی غیرقابل توجیه نظیر دعوت از یدالله رؤیایی (شاعر فراری ضد انقلاب)، پرداخت هزینه کفن و دفن گروه زیرزمینی سگ‌های زرد، تقدیر از اشعار سیاه و ضد دفاع مقدس در جشنواره شعر فجر،‌انتشار کتاب‌های بحث‌برانگیز از نویسندگان ضد انقلاب و... نشان داده بود برخی مدیران و مشاوران این وزارتخانه هیچ دغدغه‌ای نسبت به دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن ندارند.

*اعتماد

روزنامه اعتماد در تیتر یک خود به پوشش سخنرانی دیروز رئیس جمهور با عنوان «انتقاد شدید رئیس جمهور از دلواپسان هسته ای/ از مذاکرات می ترسند» پرداخت.

این روزنامه دراین باره نوشت: «متفاوت، صریح و بی پرده» بارزترین صفت اظهارات روز گذشته حسن روحانی در جمع نمایندگی های ایران در خارج از کشور بود؛ ادبیاتی که برای پاسخگویی به منتقدانی که او و دولتمردانش را «ترسو» و «لرزان» در مقابل 1+5 خوانده بودند. او هم آنان را بزدلان سیاسی خواند که تنها شعار می دهند، آن هم در روزهای که با جای شعار به شعور نیاز است.

این روزنامه با پوشش اظهارنظر صادق زیباکلام درباره اظهارت روز گذشته رئیس جمهور با تیتر «عصبانیت روحانی بحق است، اما...» از قول وی نوشت: آنچه گفته شد بنزینی است که بر آتش اصولگرایان تند ریخته خواهد شد... اینکه رئیس جمهور به مخالفان یا به گفته ایشان تعامل هراسان می گویند بروید به جهنم، خب اصولگرایان و تندروها هم می گویند با هم می رویم به جهنم اما شما را هم با خود می بریم.

روزنامه اعتماد در بخش یادداشت سردبیر خود با تیتر «آقای روحانی ما را به یاد احمدی نژاد نیندازید» نوشت: جناب آقای روحانی رئیس جمهور عزیز و محبوب، اجازه دهید از این سخنان شما تعجب کنم. «ترسو» و «بزدل» خواندن منتقدان در شان شما نیست. اینکه بگوئید «یک عده می گویند داریم می لرزیم، خب به جهنم!» ادبیات فاخر یک رئیس جمهور نیست آن هم شخصیتی چون شما که خوشبختانه از سلاله روحانیت نیز هستید.

اعتماد در مطلب دیگری در صفحه داخلی خود با تاجگردون نماینده اصلاح طلب مجلس درباره استیضاح وزیر علوم مصاحبه کرده و آنرا با تیتر «رای عمومی نمایندگان، برکناری وزیر علوم نیست» پوشش داد.

این روزنامه در صفحه دیگر سیاسی خود با تیتر «انتقادهای های فرهنگی آیت الله مصباح یزدی ادامه دارد» به پوشش هشدارهای فرهنگی رئیس موسسه امام خمینی پرداخت.

خاصه خوانی دیگر روزنامه‌های صبح امروز کشور در همین خبر بروزرسانی می‌شود...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار