امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102956
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۰
تعداد بازدید: 22
زهرا سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سخنان خود همواره نقش اول و اولویت اول را برای زنان جامعه تربیت ...

زهرا سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سخنان خود همواره نقش اول و اولویت اول را برای زنان جامعه تربیت فرزندان و ایجاد فضای سالم خانه بیان کرده‌اند، گفت: در کنار تربیت صحیح فرزندان و اولویت دوم زنان اشتغال و حضور در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی است و آن هم در صورتی که تزاحمی با اولویت اول زنان نداشته باشد.

وی ادامه داد: اگر فضای کاری ما به گونه‌ای باشد که مسئولیت اولیه را تحت الشعاع قرار دهد فاقد ارزش است و کار و اشتغال زمانی ارزشمند است که تزاحمی با مسئولیت اولیه زنان نداشته باشد.

این کارشناس امور زنان تصریح کرد: هم اکنون بسیاری از زنان در بیرون از خانه‌ها مشغول به کار و فعالیت هستند و هیچکس نیز مخالفتی با فعالیت آنها ندارد اما در کنار این افراد عده‌ای نیز هستند که این توان را در خود نمی‌بینند که بتوانند خارج از خانه بدون اینکه به تربیت فرزندان خللی وارد شود مشغول به فعالیت شوند و به همین دلیل خواسته و انتظار آنها این است که بتوانند در منزل و یا در محیط‌ هایی که نزدیک به خانه آن‌ها است بتوانند فعالیت کنند.

سجادی افزود: همانطور که ما ادعا می‌کنیم تربیت فرزندان برای ما مهم است باید تدارکات لازم را نیز برای آن داشته باشیم و فضا را برای اشتغال این زنان نیز فراهم کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی‌گوید زنان کار نکنند و فعالیت اجتماعی نداشته و خانه نشین باشند اما خود خانم‌ها ترجیح می‌دهند محیط کار به گونه‌ای باشند که بتوانند به مسئولیت اصلی خود برسند.

این کارشناس امور زنان افزود: از سوی دیگر سلامت فضاهایی که زنان در آن محیط‌ها مشغول به کار و فعالیت می‌شوند نیز بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد تا در حد امکان از اختلاط زن و مرد جلوگیری شود چرا که در اینصورت زندگی‌ها سالم‌تر خواهد بود، هم اکنون زنان زیادی داریم که در شرکت‌ها سازمان‌ها و ادارات دولتی و خصوصی مشغول به فعالیت هستند و هیچکس نیز فعالیت آن‌ها را زیر سؤال نمی‌برد اما فضای کار باید سالم باشد تا از بروز مشکلات در خانواده‌ها پیشگیری شود.

سجادی ادامه داد: موارد زیادی دیده شده است که در کنار هم بودن زنان و مردان در محیط کار باعث ایجاد فضاهایی شده است که مشکلات خانوادگی خود را برای یکدیگر بازگو می‌کنند و دلسوزی‌های همکاران زندگی آن‌ها را متلاشی کرده است.

وی افزود: اقداماتی که اخیراً در جامعه در جهت تکریم زنان در حال انجام است بسیار پسندیده و قابل تقدیر است و انتظار ما از دولت این است که در این جهت گام بردارند و پاسخگوی خواسته جامعه زنان بر اساس مبادی اسلام باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها