امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102977
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 460
به گزارش سرویس فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داوود محمدی امروز سه‌شنبه 21/05/93 طی یادداشتی با عنوان «سخنان استثنائی ...

به گزارش سرویس فضای مجازی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، داوود محمدی امروز سه‌شنبه 21/05/93 طی یادداشتی با عنوان «سخنان استثنائی روحانی» در روزنامه

«شرق» نوشت: روحانی از جمله کسانی است که هم می‌تواند منتقدانش را غافلگیر کند و هم دوستانش را. رییس‌جمهور دیروز در همایش روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، سخنانی درباره مذاکره هسته‌ای و مسایل سیاسی و چالش‌های اقتصادی کشور بیان کرد که مطابق اغلب موارد، حاوی نکات مهم و منطقی بود اما ادبیات بخشی از سخنرانی وی که منتقدان هسته‌ای را مخاطب قرار داد، از جنسی بود که به تیتر رسانه‌های منتقد تبدیل شد و شگفتی حامیان رییس دولت تدبیر و امید را برانگیخت.

مواضع روحانی در دوره رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری و نیز کارنامه او طی یک سالی که از سکانداری قوه مجریه می‌گذرد، به‌گونه‌ای بوده که حتی منتقدان او نیز پی برده‌اند روحانی پایمردی ویژه‌ای در دفاع از دیدگاه‌های خود دارد و حاضر نیست از اجرای وعده‌هایی که به مردم داده عقب‌نشینی کند؛ هرچند در چارچوب مشی «اعتدال» می‌کوشد ضمن اولویت‌بندی برنامه‌های دولت، از گشودن همزمان چند جبهه خودداری کند.

گاهی نیز از اختیارات کافی برای غلبه بر موانع برخوردار نیست و در مواردی هم برخی اعضای کابینه، مایل یا قادر نیستند همپای مطالبات رییس‌جمهور حرکت کنند. حامیان روحانی هم ارزیابی واقع‌بینانه‌ای از فضای سیاسی کشور دارند.

انتظار هواداران دولت «تدبیر و امید»؛ پافشاری عملی رییس‌جمهور بر تحقق مطالبات اکثریت ملت است و صراحت کلام او در این حوزه را می‌ستایند و توقع دارند روحانی که سخنور توانایی است و همواره، واژگان و جملات را با وسواس خاصی انتخاب می‌کند؛ بر همین منوال ادامه مسیر دهد و از بروز استثناها پیشگیری کند.

واقع‌بینانه باید پذیرفت؛ هجمه بی‌محابا و مانع‌تراشی‌های تندروهای منتقد دولت، می‌تواند فشار طاقت‌فرسایی به هر فعال سیاسی وارد کند و آرامش و تمرکز را از آنان سلب کند؛ اما منادی «اعتدال»- سوای دو استثنای کم‌سواد‌خواندن منتقدان و بخشی از سخنان دیروز- نشان داده که ظرفیت لازم برای موضع‌گیری محکم و منطقی در قبال منتقدان را دارد. این نقد نیز بر برخی اعضای کابینه؛ مشاوران و تیم رسانه‌ای روحانی وارد است که با وجود سپری شدن یک سال از حیات دولت؛ هنوز در تبیین مواضع دولت و به‌ویژه پاسخگویی به انتقادهای تندروها؛ تحرک کافی ندارند و این احساس به وجود آمده که روحانی هم مسوولیت راهبری کابینه و هم دفاع از سیاست‌های دولت را یک تنه، بر دوش می‌کشد. پاسخگویی، وظیفه هر رییس‌جمهوری است اما بخشی از روشنگری‌ها و پاسخ به منتقدان و به‌ویژه تندروها را باید دولتمردان بر دوش کشند.
 
مطلب فوق مربوط به سایر رسانه ها می باشد وخبر گزاری فارس صرفا آن را باز نشر کرده است

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی
انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
داریوش احمد رضا بهمنیار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۱
4
2
بسم الله الرحمن الرحیم

ترس ما به خاطر اکسیده شدن افکار شماست

آقای رئیس جمهور بزدل سیاسی کسی است که بدون دلیل دو سال تعطیلی انرژی هسته ای را با ذلت قبول می کند و برای سه عدد سانتریفوژ گدائی آنگلوساکسون ها را می کند و عاقبت هم نمی تواند با گدائی کردن اعتماد جهانخواران جهانی را به دست بیاورد و در دستشوئی جواب نه را به او می دهند.
آقای رئیس جمهور کسانی که ادعای شجاعت سیاسی دارند که نباید سلاح زشت گویی را انتخاب کنند، بزدل سیاسی که نمی تواند با امریکا در بیفتد، اتفاقا چون شجاعت سیاسی دارد با آمریکا در می افتد، و حق دارد که بترسد چرا که عده ای ساده لوح سازشکار در راس اموری هستند که زیادی مستظهر به پشتیبانی دویست و چهل هزار رای از نیمه بیشتر هستند، و افکار بنی صدری را از خود بروز می دهند و علنا آمریکا را کدخدا می نامند.
آقای رئیس جمهور کسانی باید به جهنم بروند که فکر می کنند بیرون زدن رگ گردنشان و بد زبانی شان در پشت میکروفن ها می تواند سلاحی برای زشت گویی شان باشد، سابقه ساده لوحانه و اکسید شده شما ما را مجبور می کند که بترسیم، واقعا هم می ترسیم، و خوب می دانیم کسانی که استدلالی برای سخنان خود ندارند سلاح زشت گویی را انتخاب می کنند.
آقای رئیس جمهور اگر کسانی از مذاکره کردن عده ای سابقه دار سازشکار می ترسند، به این خاطر است که سابقه آنها را می دانند که به شدت خوش باور، ترسو و اکسید شده هستند، و با سیاست و درایتی که کدخدایشان دارد به راحتی افکار آنها و هم فکرانشان را اکسیده کرده است، در حقیقت ترس ما به خاطر اکسیده شدن افکار شماست.
آقای روحانی شما در انتخابات گفته بودید زنده باد مخالف من ، ولی هنوز یک سال نگذشته که می گویید مخالف من به جهنم برود تا گرم شود، جناب آقای رئیس جمهور ترس ما به خاطر سرما نیست به این خاطر است که دوست نداریم جهانخواران جنایت کار جهانی در دستشوئی با دولتمردان ما سخن بگویند.
آقای رئیس جمهور اتفاقا الان وقت ترسیدن است، الان زمان زنده باد مخالف من را به جهنم فرستادن نیست، یک سال است که از منافع ملی و خط قرمز سخن گفته اید، فقط شعار داده اید، آیا بهتر نیست فکری به حال رکود بی سابقه ای که در مملکت ایجاد کرده اید بکنید، مردم از شعار دادن ها خسته شده اند، مردم ایران از دولتمردانشان شعار نمی خواهند، راه حل می خواهند، به خصوص که دیگر شعارهایشان هم خیلی آزار دهنده شده است، دیگر نمی شود ناشایستگی را پشت شعارهای تکراری پنهان کرد.
بعضی از مسئولان و دولتمردان بد زبان ما نباید به شعور مردم ایران توهین کنند، آنها باید بدانند که با ملتی سخن می گویند که صد و ده سال قبل، انقلاب مشروطه را در تاریخ خود به یادگار دارد، سرهنگ بودن یا نبودن و طلبه بودن یا نبودن عده ای نمی تواند بهانه ای برای ناشایستگی باشد.
اقای رئیس جمهور ترس ما به این خاطر است که کسانی که روی صندلی پنج میلیون تومانی می نشینید، معلوم است که نمی توانند با کدخدایشان، آمریکای جهان خوار در بیفتند، باید دید چه چیزی در چنته داشته و دارند، و در این یک سال چه گلی بر سر اقتصاد ایران زده اند که انتقاد کنندگانشان را به جهنم می فرستند.
آقای روحانی همه مردم ایران می دانند که سالهای سال است که داروها برای ایران تحریم شده و معلوم است که این جنایت در تاریخ می ماند، ولی الان وقت نفرین کردن نیست، وقت زشت گویی نیست، وقت شعار دادن های تکراری نیست، وقت عقده گشایی نیست، زمانی است که باید به وعده هایتان عمل کنید.
آقای روحانی اگر کسی نترسد و از شما انتقاد نکند و اجازه بدهد که شما با یک عذر خواهی مغرورانه همچون سبد کالایی همه چیز را با یک عذر خواهی روپوشی کنید آیا او شجاعت سیاسی دارد؟ سبد کالایی شما تصاویر چندش آورش به دنیا مخابره شد و حالا مردم ایران از این می ترسند که همین عذر خواهی ممکن است در انرژی هسته ای تکرار شود، و اتفاقا باید بدانید که ترس ما به این خاطر است که عذرخواهی مجدد شما در آن زمان، هیچ ارزشی برای مردم ایران و نسل های آینده نخواهد داشت.
دیگر زمان عذر خواهی مغرورانه شما هم گذشته است، و نباید آبروی خون پاک شهدا را به باد بدهید، زمانی باید به دیدن مادر شهید رفت که به آرمانهای آن شهید بزرگوار احترام گذاشت، ترسو و بزدل سیاسی کسی است که دروغگوهایش برملا شده است، بزدل سیاسی کسی است که فکر می کند هنوز هم عقده های سیاسی و ناشایستگی هایش را باید بر سر منتقدانش خالی بکند.
آقای روحانی شما در اولین سخنرانی خودتان در سال1393 اعلام کردید ما در حال برداشتن آوار هستیم، و ممکن است یک دولت تمام عمر خودش را صرف کند ولی عده ای در پایان عمر دولت سر و صدا راه بیاندازند و همه چیز را خراب کنند، آقای رئیس جمهور آیا زحمات یک دولت چهار ساله می تواند با سر و صدا کردن عده ای بر باد برود؟ و اگر این سخنان شما بهانه ای برای ناشایستگی های بعدی شما نیست پس چه چیزی می تواند باشد؟
شما به همان نیمی از مردم ایران وعده داده اید که اقتصاد ایران را درست کنید، با صراحت اعلام کرده بودید که مشکلات اقتصاد ایران ده درصدش به خاطر تحریم هاست و نود درصدش به خاطر بی تدبیری های دولت قبلی است، ولی حالا بعد از یک سال اعلام می کنید که همه مشکلات ما از تحریم هاست، آقای روحانی شما که بهتر می دانید خداوند دروغگویان را دوست ندارد.
بهتر است به خود بیاید، این سخنان یک دولت که نام خود را دولت تدبیر گذاشته است نیست، این عین بی تدبیری است، این گشودن عقده هاست، این دیگر به خاطر سرهنگ نبودن نیست، اگر طلبه هم باشید باز هم ما می ترسیم، و بدانید که ترس ما به خاطر سردی هوا نیست، به خاطر سابقه سازشکارانه کسانی است که اگر میدانش را داشته باشند به نام منافع ملی هر گونه ذلتی را توجیه می کنند، و در آخر هم نه از منافع ملی خبری می شود و نه راه شهدا را ادامه می دهند و ارزش های انقلاب را هم به فراموشی می سپارند، پس به ما حق بدهید که از وادادگی عده ای اکسیده شده بترسیم.

داریوش احمد رضا بهمنیار http://bahmaneyar.blogfa.com/post-442.aspx
آخرین اخبار
پربازدید ها