امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102981
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 39
محمد فربد در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به افزایش قیمت شیر کم‌چرب برخی واحدهای صنایع لبنی، اظهار داشت:

محمد فربد در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به افزایش قیمت شیر کم‌چرب برخی واحدهای صنایع لبنی، اظهار داشت: افزایش قیمت جدیدی در مورد شیر اتفاق نیفتاده است، هرچند قیمت 1440 تومانی شیر خام که از سوی دولت تعیین شده است، برای بخش صنعت قابلیت عملیاتی شدن ندارد.

وی تصریح کرد: تولید‌کنندگان شیر تمایلی برای افزایش قیمت محصولات خود ندارند، زیرا اگر قیمت شیر افزایش یابد، جامعه کشش خرید آن را نخواهد داشت و میزان فروش کارخانه‌ها کاهش می‌یابد.

فربد در مورد اقدام برخی کارخانه‌های صنایع لبنی برای افزایش قیمت شیر کم‌چرب، اظهار داشت: انگیزه‌ای برای افزایش قیمت شیر کم‌چرب وجود ندارد، زیرا هزینه تولید این شیر نسبت به شیر پرچرب برای کارخانه‌ها پایین‌تر است و در واقع تولید شیر پرچرب قیمت بالاتری برای کارخانه‌ها دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با واحد‌های متخلف صنایع لبنی که از روغن پالم استفاده کرده‌ بودند، برخورد قانونی شده است یا خیر نیز به فارس گفت: ما در انجمن صنایع لبنی از اسامی واحد‌های لبنی متخلف اطلاعی نداریم و اگر کارخانه‌ای تخلف کرده باشد، به قوه قضائیه معرفی می‌شود و در صورتی که رأی بر مجرم بودن آن صادر شود، با آن واحد برخورد می‌شود.

عضو هیأت مدیره انجمن فرآورده‌های صنایع لبنی ادامه داد: دو واحد لبنی به عنوان واحدهای متخلف در استفاده از روغن پالم معرفی شده‌اند که البته انجمن صنایع لبنی از نام آنها مطلع نیست و در عین حال، وزارت بهداشت نیز حاضر به اعلام نام این دو واحد نیست.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار