امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - 2016 December 3
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102988
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 7
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز دوشنبه با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز دوشنبه با حضور در جمع سفرا و نمایندگان سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور پیرامون مسائل مهم بین‌المللی و منطقه‌ای به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی با اشاره به تحولات بین‌المللی در دهه‌های اخیر اظهار داشت: تصمیم بعضی از کشورهای غربی به رهبری امریکا آن است که معادلات منطقه‌ای و به ویژه جهان اسلام را بر هم زده و با هر امکانی اهداف خود را به پیش ببرد و معادلات را به ضرر وحدت جهان اسلام هدایت کند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با برشمردن تحولات در کشورهای منطقه تصریح کرد: پیش‌بینی شرایط و آینده تحولات بسیار پیچیده است و در این میان بی‌تردید جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین و منسجم‌ترین کشور منطقه و جهان اسلام محسوب می‌شود و کماکان همیشه امید مظلومان و مسلمانان جهان بوده و هست و حتماً باید تلاش کرد تا در حوزه سیاست خارجی با اقتدار عمل نمود.
وی در ادامه اضافه کرد: البته در کنار همه این تحولات و نگرانی‌ها باید دانست که معادلات براساس ترسیم و خواسته برخی از قدرت‌ها به پیش نخواهد رفت، چنانچه امروز اتحادهای مختلفی در حال شکل‌گیری است که می‌تواند نقشه‌های شوم از پیش تعیین‌شده امریکا و متحدانش را دگرگون کرده که شناسایی این مواضع و وضعیت‌ها بسیار مهم است.
ولایتی تصریح کرد: امروز باید گفت و تأکید کرد که به اعتراف همه دوستان و دشمنان، امکان حل بسیاری از مسائل پیچیده بین‌المللی و منطقه‌ای بدون حضور و تلاش جمهوری اسلامی ایران وجود نخواهد داشت و در این میان نقش وزارت امورخارجه و سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
در پایان این دیدار، تعدادی از نمایندگان سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به طرح سؤالات و نقطه‌نظرات خود پرداختند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار