امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 102999
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۱
تعداد بازدید: 148
  به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد نهاوندیان صبح امروز در حاشیه همایش بزرگ خروج از رکود در جمع خبرنگاران گفت: با ...

  به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد نهاوندیان صبح امروز در حاشیه همایش بزرگ خروج از رکود در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به عزم ایران و روسیه برای افزایش مناسبات و اثری که حسن روابط سیاسی در روابط اقتصادی دارد برای تفاهم در حوزه‌های مختلف که یکی از آنها هم می‌تواند نفت و گاز باشد تلاش می‌شود.

وی افزود: هیأت‌های متعددی از دو کشور مذاکراتی داشتند و به نتایج خوبی هم دست یافتند و انشاالله این در همکاری و سرمایه‌گذاری‌های دو جانبه، فناوری و مبادلات اثر خواهد داشت.

نهاوندیان افزود: جزئیات قراردادهای ایران و روسیه در آینده اعلام می‌شود.

نهاوندیان همچنین درخصوص بسته خروج غیر تورمی از دولت نیز اظهارداشت: امروز لایحه‌ای در این رابطه به مجلس ارائه شد، برخی از مصوبات خروج از رکود دولت نیز به تصویب دولت رسیده و ظرف هفته‌های آتی به دستگاه‌های دولت ابلاغ و عملیاتی خواهد شد.

مشاور رئیس جمهور ادامه داد: روند 3 و 4 ماهه آغاز سال در بخشی از بخش‌ها نشان از حرکت رو به رونق دارد و ما این را در صنعت خودرو از بابت لاستیک می‌بینیم.

وی ادامه داد: یعنی نشانه‌های هم‌افزایی برای خروج از رکود و آغاز رونق است.

نهاوندیان افزود: یکی از اساسی‌ترین مشخصات بسته، افزایش توان بانک‌ها برای حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط است.

نهاوندیان مهمترین ویژگی بسته را ایجاد رونق با اتکاء به مردم عنوان کرد و افزود: دولت در این رابطه وظیفه خود را بسترسازی تعریف کرده است؛ بر این اساس، دولت از خود شروع کرده و اقدام به پرداخت و تسویه بدهی‌های خود به بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کرده است.

وی افزود: به این ترتیب اگر دولت بار سنگین خود را کنار نگه دارد و فضا را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد بانک‌ها امکان تسهیلات‌دهی بیشتر به بخش خصوصی را پیدا می‌کنند که این امر اثر جدی برای خروج از رکود خواهد داشت.

نهاوندیان درباره چگونگی و ارقام فاینانس چین در پروژه‌های ایران بدون اشاره به اعداد و ارقام گفت: خوشبختانه در گسترش روابطی که در دستور کار دو دولت است و سفر رئیس جمهور یکی از محورها همین بود، آنچه در گذشته بین دو کشور صحبت شده بود مربوط به گذشته بود اما الان در شرایط جدیدی قرار داریم.

نهاوندیان ادامه داد: طرفین هم بر اینکه میزان فاینانس افزایش یابد با نگاه به شرایط جدید و اینکه دیگر کشورها بیش از گذشته علاقمند به حضور هستند در پروژه‌های ایران ورود کنند و یکی از راه‌های آن تامین فاینانس است این مقوله را دنبال می‌کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها