امروز : دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 23
۲۲:۵۲
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 103
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 542
خبرگزاری پیروان موعود-گروه فعالیت‌های قرآنی: در کتاب‌های حدیث و تاریخ آمده است که یکی از ویژگی‌های رسول خدا(ص) آن بود که هنگام عبادت، خصوصا تلاوت ...

خبرگزاری پیروان موعود-گروه فعالیت‌های قرآنی: در کتاب‌های حدیث و تاریخ آمده است که یکی از ویژگی‌های رسول خدا(ص) آن بود که هنگام عبادت، خصوصا تلاوت قرآن کریم و نماز شب، دندان‌هایشان را مسواک می‌زدند و مسلمانان راخبرگزاری پیروان موعود-گروه فعالیت‌های قرآنی: در کتاب‌های حدیث و تاریخ آمده است که یکی از ویژگی‌های رسول خدا(ص) آن بود که هنگام عبادت، خصوصا تلاوت قرآن کریم و نماز شب، دندان‌هایشان را مسواک می‌زدند و مسلمانان را بارها به این کار توصیه کرده‌اند.

پیامبر خدا(ص) به یارانشان در این باره چنین فرمود: «راه قرآن را پاکیزه نگه دارید، گفته شد: ای رسول خدا(ص) راه قرآن چیست؟ پیامبر فرمود: دهان‌های شماست.پرسیدند با چه چیزی؟ فرمود: با مسواک. (میزان‌الحکمة، ج 8، ص 85 و 86). 

یکی از ویژگی‌های اخلاقی پیامبران، پاکیزه نگه داشتن دهان و دندان بوده است. در این زمینه امام صادق(ع) فرمود: «مِن أَخلاقِ الأَنبیاءِ السِّواک؛ مسواک زدن یکی از ویژگی های اخلاقی پیامبران است» (بحارالانوار، ج 76، ص 131). در پیامبر ما حضرت محمد(ص) این ویژگی به شکل برجسته مشاهده می‌شود.

انتهای پیام/م.خ   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها