امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103007
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 29
قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها‌، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد مهار

قاسم سبزعلی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها‌، مراتع و آبخیزداری کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد مهار آتش‌سوزی پارک ملی گلستان، گفت: پارک ملی گلستان تحت پوشش حفاظتی سازمان محیط زیست است اما پس وقوع آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها و مراتع دیگر بخشی‌نگری از بین می‌رود و سازمان جنگل‌ها و محیط زیست و سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها از قبیل نیروی انتظامی و هلال احمر با همیاری یکدیگر در صدد مهار هر چه سریعتر آتش‌سازی و بحران به یکدیگر کمک می‌کنند.

وی افزود: بلافاصله پس از وقوع حریق سازمان جنگل‌ها اقدام به اعزام تیم‌هایی که در سطح استان داشتیم کردیم و همچنین نیروهای سازمان هلال احمر و محیط زیست به محل اعزام شدند و با استفاده از بالگرد شب گذشته حریق مهار شد و با استقرار تیم‌هایی در محل سعی کردیم از وقوع مجدد حریق جلوگیری کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها اظهار داشت: آمار دقیقی از میزان خسارت در دست ندارم، ولی قطعا بخش‌هایی از مراتع و جنگل دچار خسارت شده است.

وی در مورد علت وقوع این حادثه اظهار داشت: بیشتر حریق‌ها عامل انسانی دارد و بر اساس تحقیقات میدانی احتمالا عامل حریق اخیر پارک گلستان هم شکارچیان در منطقه بوده‌اند که تلاش‌ برای دستگیری این افراد در حال انجام است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها تصریح کرد: افزایش دما، خشک شدن پوشش گیاهی به ویژه در علفزارها و مراتع از عوامل اصلی ایجاد حریق به شمار می‌رود.

سبزعلی اظهار داشت: آتش سوزی در بعضی مناطق مثل علفزارها سبب آسیب جدی نمی‌شود، اما برخی از آتش‌سوزی‌ها که در جنگل‌ها و مراتع کشور اتفاق می‌افتد آسیب غیر قابل جبرانی را به این مناطق وارد می‌کند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها