امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103009
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از خواهران مسئول دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به معاون امور زنان و ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از خواهران مسئول دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه عدم اطلاع از آسیب‌ها باعث مخالفت با طرح تکریم بانوان است، اعلام کردند: باید به زنان یک نگاه ظریف اسلامی داشت.

متن این نامه به شرح زیر است:

«معاونت محترم امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

سرکار خانم مولاوردی

هفته گذشته شاهد اظهار نظری از سوی شما درخصوص طرح تکریم بانوان بودیم؛ شما در این اظهار نظر گفته بودید: «طرح تفکیک جنسیتی مورد تائید معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیست و دولت یازدهم نیز با آن مخالف است. اگرچه برخی دستگاه‌ها و ارگان‌ها اقدام به تفکیک جنسیتی پرسنل زن و مرد خود کرده‌اند، این طرح به صورت سلیقه‌ای اجرا شده است و مورد تائید دولت نیست.»

این در حالیست که طرح تفکیک جنسیتی از دو جهت بسیار حائز اهمیت و لازم الاجراست:

1- آنچه که در وهله اول ضرورت این طرح را نشان می‌دهد و جای هیچ ابهامی را باقی نگذاشته؛ احکام دین مبین اسلام درباره روابط میان زن و مرد است. دینی که زنان را از شرکت در مجالس و مجامع منع نمی‌کند، ولی همواره بر رعایت اصل «حریم»تأکید دارد. در این احکام اسلام نه می‌گوید حبس و نه می‌گوید اختلاط بلکه بسیار واضح از ما می‌خواهد حریم‌ها را رعایت کنیم.

اگرچه بعد از شنیدن این تئوری، آنچه که در برخی اذهان منحرف که متاسفانه گاها در این زمینه تصمیم گیرنده‌اند متبادر می‌شود کشیدن پرده و تعمیم دادن آن به خیابان‌ها و پارک‌ها و اماکن عمومی است و از این طریق موضوع را به باد تمسخر می‌گیرند و از دستور کار خارج می‌کنند؛ اما از دولتی که با شعار اعتدال وارد میدان شده و به بیان خود از افراط و تفریط بیزار است انتظار می‌رود طرح تفکیک جنسیت با هدف تکریم بانوان را در دستور کار خود قرار دهد.

حفظ حریم نظریه ایست میان اختلاطی که امروزه در جامعه ما رواج یافته و حبس و به انزوا کشیدنی که خواست هیچ زنی نیست.

2- متاسفانه درمیان سه راه «حبس و انزوای زن، حضور زن با حفظ حریم و حضور در فضای مختلط با مردان» عمدتا در کشور شاهد شکل سوم در مجامع، محیط‌های اداری، دانشگاه‌ها و... هستیم؛ لذا به عینه می‌توان  آسیب‌های ناشی از آن را مشاهده کرد.

گرچه دلیل اول برای اجرای طرح تفکیک جنسیت کافی‌ست اما بهتر است در مجامع دانشگاهی حضور به‌عمل رسانید تا از نزدیک آسیب‌ها را مشاهده کنید. این عدم حضور در فضای دانشگاه و به تبع آن عدم اطلاع از آسیب‌هاست که باعث بروز اینگونه اظهار نظرها می‌شود.

این اولین و آخرین اظهار نظر و اقدام شما نیست که بدور از مبانی اصیل دینی و اخلاقی نظام اسلامی‌ست بطوری‌که در اظهار نظری دیگر درباره قانون افزایش مرخصی زایمان از 6 ماه به 9 ماه معتقدید: «این موضوع در طولانی مدت به نفع خانم‌ها نیست و به فعالیت اجتماعی آنها ضرر می‌رساند»

شما اینگونه نقش اساسی و حساس مادر بودن را برای زن به حاشیه می‌برید و بیشتر شدن زمان ایفای این نقش را لطمه به فعالیت اجتماعی زنان می‌دانید.

علی رغم انتقادات شدیدی که به اظهارات شما صورت گرفته ظاهرا به تجدید نظر در نگاهتان به زن نپرداختید و البته نباید هم از عضو ارشد حزب منحله مشارکت بیش از اینها انتظار رود.

امید که زین پس شاهد اقدامات و اظهاراتی باشیم که نشان دهنده اهمیت درست و منصفانه به زن و محصول مبانی فکری اصیل اسلامی باشد. اظهارات و اقداماتی که هر دو بعد انسانی و جنسیتی زن را مد نظر قرار دهد و هیچ کدام از این ابعاد را قربانی بعد دیگر نکند.

زنان بخصوص بانوان این کشور نه لایق نگاه غیر انسانی و متحجرانه‌اند نه لایق نگاه ابزاری و غربگرایانه محصول فمینیسم.

بی‌شک نگاه سومی هم وجود دارد که همان نگاه منصفانه و ظریف اسلام است.

 حیدری، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان یزد

 شعبانی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان تبریز

احمدی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان زنجان

شفیعی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان علوم پزشکی کرمان

علیزاده، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان

خرگامی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان قزوین

محمد صالحی، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان کردستان

خانجانی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان علوم پزشکی گیلان

شهبازی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان رازی کرمانشاه

صادقی زاده، واحد خواهران جاد خلیج فارس

هنرمندی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان تهران

رحیمی،واحد خواهران جاد آزاد سبزوار

لطفی،واحد خواهران جاد آزاد خمینی شهر

ذوالفقاری، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان اصفهان

خانم پور صالح، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان محقق اردبیلی

بحیرانی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان شیراز

کتابی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان شهید مدنی

بیدی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان حکیم سبزوار

موسوی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان بیرجند

علی صالحی، واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان ارومیه»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها