امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10301
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که این کشور متوجه تلاش‌هایی در جهت ممانعت از برگزاری کنفرانس بین المللی در مورد سوریه که مسکو و واشنگتن در اوایل ماه مه مبتکر برگزاری آن شدند، شده است.

این دیپلمات بلندپایه گفت: ما شاهد تلاش‌هایی برای تصویب یک قطعنامه غیرسازنده دیگر در مورد سوریه، اینبار در بیست و سومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو هستیم. این واقعیت کاملا واضح است که صحبت بر سر تلاش برای جلوگیری از به نتیجه رسیدن توافق روسیه و آمریکا در مورد برگزاری کنفرانس بین المللی برای حل و فصل بحران کنونی در سوریه است.

به گفته وی، هدف از این اقدامات هم رسیدن به منافع سیاسی خاص است، در حالی هدف اصلی در شرایط کنونی بایدد توقف خشونت‌ها در سوریه و تامین موفقیت تلاش‌های سیاسی-دیپلماتیک برای آغاز گفت‌وگوهای ملی در این کشور باشد.

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه روسیه در رابطه با تصمیم برای بررسی اوضاع در سوریه در نشست آتی شورای حقوق بشر برای بررسی به ابتکار ترکیه و قطر صورت گرفته است.

لوکاشوویچ تاکید کرد، این تلاش‌ها ارسال علامت بسیار خطرناکی برای گروه‌های مخالف مسلح است و آنها را بیش از پیش به سمت خودداری از مذاکره با دولت سوریه سوق می‌دهد. 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در عین حال با یادآوری اینکه برگزاری کنفرانس بین المللی در مورد سوریه تا پایان ماه مه که قبلا اعلام شده بود، به خاطر مواضع غیرسازنده مخالفان سوری تحقق نیافته است، افزود: با توجه به جریانات در حال وقوع در سوریه، بخصوص از سوی مخالفان، امکان برگزاری این کنفرانس در ماه مه ممکن نشده، ولی تلاش‌های دیپلماتیک مقامات مسکو و واشنگتن برای برگزاری هر چه سریعتر این نشست همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها