امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103011
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۹
تعداد بازدید: 26
امیرمحسن ضیائی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با کاهش ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد پزشکی گفت: این کاهش ظرفیت ربطی به سهمیه مناطق ...

امیرمحسن ضیائی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با کاهش ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد پزشکی گفت: این کاهش ظرفیت ربطی به سهمیه مناطق محروم ندارد چرا که این سهمیه برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترای پزشکی اعمال نشده است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید نیروها را تربیت کنند این در حالی است که دانشگاه‌ها از دو سه سال گذشته به شدت ظرفیت غیرمنطقی پذیرش دانشجو داشتند که بر روی کاغذ اتفاق می‌افتاد.

ضیائی گفت: این افزایش به حدی بوده که بسیاری از دانشجویان در بخش‌های آموزشی سرگردان می‌شدند نه استاد داشتند نه پایان‌نامه می‌توانستند بگیرند و نه تجهیزات و مواد مناسبی در اختیار داشتند. همچنین اعتبارات کافی هم برای این تعداد دانشجو وجود نداشت.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: در نتیجه امسال تا حدی ظرفیت پذیرش را تعدیل کردیم. این ظرفیت بر اساس درخواست دانشگاه‌ها تنظیم شده تا بتوانند نفس بکشند البته برای دانشجویان هم بهتر می‌شود چرا که وارد شرایطی می‌شوند که خدمات بهتری دریافت می‌کنند.

وی گفت: به هر حال ما زمانی دانشجو پذیرش می‌کنیم که در مقابل این پذیرش، مسئولیت داشته باشیم. باید به اندازه کافی استاد، تجهیزات و امکانات و پایان‌نامه مناسب داشته باشیم و در آن زمان ظرفیت را تعریف می‌کنیم.

ضیائی گفت: بنابراین مجبور شدیم ظرفیت پذیرش دانشجویان را به حدی برسانیم که دانشگاه‌ها درخواست دارند البته برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی یک سال در میان دانشجو پذیرش می‌کنند. به همین دلیل برخی از آنها امسال دانشجویی ثبت‌نام نکرده‌اند و در مجموع باعث کاهش ظرفیتها شد.

وی در مورد اینکه آیا کاهش ظرفیت مقطع کارشناسی ارشد پزشکی قبلاً به داوطلبان اعلام شده بود گفت: از روز اول اطلاع‌رسانی کردیم که هدف آموزش پزشکی ارتقاء کیفی است و مایل به این نیستیم که آموزش را به جای کیفی به سمت کمی ببریم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: به همین دلیل در برخی رشته‌ها تعدیل ظرفیت خواهیم کرد که اکنون در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اتفاق افتاده است چرا که ما نمی‌خواهیم فقط مدرک داده شده به فارغ‌التحصیلان در کاغذ باشد بلکه باید مهارت لازم را هم داشته باشد. در واقع اعتراض این داوطلبان به کاهش ظرفیت کارشناسی ارشد پزشکی نابجاست چرا که ظرفیتی نبوده که بخواهد کاهش یابد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها