امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10302
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، شی جینپینگ رئیس جمهوری چین دوباره بر لزوم عاری شدن شبه جزیره کره از سلاح‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، شی جینپینگ رئیس جمهوری چین دوباره بر لزوم عاری شدن شبه جزیره کره از سلاح‌های هسته‌ای تاکید کرد و خواستار مشارکت همه طرفهای درگیر برای ایجاد چنین شرایطی شد.

شی در دیدار با «چوئه ریونگ هائه»، فرستاده ویژه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که به پکن سفر کرده است گفت: خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره و صلح و ثبات پایدار در این منطقه از جمله آرمان‌های همه مردم منطقه است.

جینپینگ تاکید کرد؛ چین به طور جدی نگران این مساله است و از همه طرفها می‌خواهد هدف غایی خود را عاری شدن شبه جزیره از سلاح‌های هسته‌ای قرار دهند.

فرستاده ویژه رهبر کره شمالی هم ضمن تقدیم پیام کیم جونگ اون به رئیس جمهوری چین گفت: آرزوی دولت کره شمالی نیز برقراری صلح و ثبات و توسعه اقتصادی و همچنین بهبود وضعیت معیشت مردم کشور است.

وی تاکید کرد که پیونگ یانگ آماده همکاری با کشورها و طرفین نگران به منظور حل و فصل مسائل موجود از طریق گفت‌وگو و مشورت از جمله گفتگوهای 6 جانبه است.

چوئه که به همراه چند مقام نظامی و سیاسی دیگر کره شمالی به چین سفر کرده است نخستین مقام ارشد این کشور است که از زمان روی کار آمدن رهبر جدید کره شمالی به این کشور سفر می‌کند.

چین از نزدیکترین متحدان کره شمالی محسوب می‌شود.

چین پیش از این، از پیونگ یانگ خواسته بود به دنبال حفظ صلح و ثبات در منطقه باشد و به پای میز مذاکرات شش جانبه بازگردد.

مذاکرات شش جانبه میان آمریکا، روسیه، ژاپن، کره شمالی، کره جنوبی و چین به منظور حل و فصل تنش اتمی در شبه جزیره انجام می‌شود که از سال 2009 متوقف شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار