امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103020
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 138
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، امروز، سه‌شنبه، تصویر یک پسر 7 ساله استرالیایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا، امروز، سه‌شنبه، تصویر یک پسر 7 ساله استرالیایی که سر بریده شده یک نظامی سوری که توسط گروههای تروریستی کشته شده بود را به دست گرفته بود، «مشمئزکننده» خواند.

تصویر این پسر استرالیایی در حالیکه سر بریده شده یک نظامی سوری را به دست گرفته بود، در حساب توییتری «خالد شاروف» پدر او که سال گذشته به سوریه فرار کرد و هم‌اکنون یکی از اعضای گروههای تروریستی است، منتشر شده بود که موجب بروز خشم مقامات استرالیایی نیز شد.

وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد که این تصویر نمایانگر، قساوت گروههای افراطی است که در سراسر عراق و سوریه پراکنده شده‌اند.

کری تأکید کرد: این تصویر یکی از نگران‌کننده‌ترین تصاویر عجیب و غریب مشمئزکننده‌ای است که تاکنون به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: یک کودک 7 ساله، یک سر بریده شده را با افتخار و با حمایت و تشویق پدرش و برادرانش در آنجا نگه داشته است. این واقعاً شرم‌آور است و نشان می‌دهد تا چه اندازه داعش پا فراتر از استانداردهایی گذاشته است که ما قضاوت می‌کنیم که گروههای تروریستی القاعده نیز آن را کنار گذاشته‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تاکنون 150 شهروند استرالیایی به گروههای تروریستی عراق و سوریه پیوسته‌اند.

کری تأکید کرد که این موضوع به اندازه‌ای حائز اهمیت است که آمریکا و استرالیا توافق کرده‌اند که نگرانی‌های خود را در سازمان ملل مطرح کنند.

«جولی بیشاپ« وزیر خارجه استرالیا تصریح کرد که «ایدئولوژی بربری» تروریست‌ها قابل انکار و نادیده گرفتن نیست. و در سراسر استرالیا، اندونزی، مالزی، فیلیپین، اروپا و پاکستان، انگلیس و کانادا، گسترش پیدا کرده است. کشورهایی در سراسر جهان هستند که گزارش می‌کنند شهروندان آ‌نها مبارزان افراطی در خاورمیانه شده‌اند.
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها