امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103025
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۵۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در همایش سالانه سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفت: هدف اصلی گروه‌های تروریستی خودسر و ضدثبات، مقابله با بیداری اسلامی و به انحراف کشاندن جریان اصیل اسلام خواهی و خارج کردن بازیگران غربی از انفعال راهبردی است.

شمخانی با تشریح تحولات سیاسی و امنیتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ، اثرات راهبردی اسلام سیاسی در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را در قالب  سه دوره مشخص دسته بندی کرد و بحران جاری ناشی از شکل گیری و توسعه فعالیت گروه‌های تروریستی تکفیری را به عنوان موج چهارم رخدادهای امنیتی برشمرد.

وی کاهش ظرفیت‌های متعادل کننده از سوی بازیگران سنتی حوزه بین‌الملل را از ویژگی‌های موج چهارم تحولات امنیتی عنوان کرد و با اشاره به ماهیت ضد ثبات تحولات موج چهارم اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با اشراف کامل نسبت به مولفه‌های اصلی تحولات جاری، تدابیر، اقدامات و ابتکارات متناسب را در حوزه‌های سیاسی، امنیتی و دفاعی مدنظر قرار داده است

شمخانی تاثیرپذیری محیط امنیتی جمهوری اسلامی از تحولات موج چهارم را محتمل عنوان کرد و با اشاره به ضرورت افزایش تحرکات سیاسی به منظور مدیریت مخاطرات امنیتی احتمالی گفت: مسئولان نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نقش تعیین کننده‌ای در همسو سازی مجموعه توان و ظرفیت‌های داخلی وخارجی کشور در این خصوص دارند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان با تاکید بر لزوم ایجاد جهش در حوزه دیپلماسی اقتصادی، مدیریت تهدیدات اقتصاد پایه را با بهره گیری از راهبرد اقتصاد مقاومتی اولویتی غیر قابل اجتناب برشمرد و افزود: فراگیر شدن گفتمان اقتصاد مقاومتی در مجموعه ارکان و اجزاء مدیریتی کشور اولین گام در مسیر تحقق واقعی اولویت‌های تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری در عرصه اقتصاد است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین در خصوص تحولات سیاسی اخیر عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران از روند قانونی طی شده در خصوص انتخاب نخست وزیر جدید عراق  حمایت می‌کند.

علی شمخانی با تبریک انتخاب حیدر العبادی به عنوان نخست وزیر به ایشان، مرجعیت، مردم و گروه‌های سیاسی عراق افزود: چارچوب‌های قانونی پیش‌بینی شده در قانون اساسی عراق به عنوان میثاق ملی مبنای انتخاب نخست وزیر توسط فراکسیون اکثریت در پارلمان ملی عراق است.

شمخانی با دعوت از همه گروه‌ها و ائتلاف‌های عراق به اتحاد و رعایت چارچوب‌های وحدت ملی به منظور حفظ منافع ملی و در نظر گرفتن حاکمیت قانون، توجه به شرایط حساس کشور عراق به منظور مقابله با تهدیدات خارجی را خواستار شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تقدیر از نقش مرجعیت دینی به عنوان رکن پایدار حفظ انسجام و اتحاد در عراق بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از عراق یکپارچه و امن به منظور خدمت رسانی به مردم و ارتقاء جایگاه منطقه‌ایش تاکید کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها