امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103030
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 87
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری ایتارتاس روسیه خبر داده ایران و گروه موسوم به 1+5 ماه سپتامبر در نیویورک در سطح مدیران سیاسی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری ایتارتاس روسیه خبر داده ایران و گروه موسوم به 1+5 ماه سپتامبر در نیویورک در سطح مدیران سیاسی دیدار می‌کنند.
این رسانه این خبر را از قول یک منبع نزدیک به گروه ۱+۵ اعلام کرده است.
وی گفت که انتخاب مکان این مذاکرات قطعی شده و دو طرف رایزنی‌ها را در اواخر ماه سپتامبر از سر خواهند گرفت.
پیش از این، سید عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران اعلام کرده بود که به احتمال زیاد در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 برگزار می‌شود.
مکان مذاکرات تا کنون قطعی نشده بود.
مایکل مان٬ سخن‌گوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته گذشته در این باره گفته بود «ما انتظار داریم گفت‌وگوهای ۵+۱ پیش از دیدارهای وزرا در مجمع عمومی سازمان ملل در مکانی که مشخص خواهد شد، برگزار شود. ما همچنین احتمالا نشستی را در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل -به مانند سال گذشته- خواهیم داشت که احتمالا با وزرای شرکت کننده خواهد بود».
نشست مجمع عمومی سازمان ملل ۱۶ سپتامبر (اواخر شهریور) آغاز خواهد شد.
اولین نشست ایران و گروه ۱+۵ در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی هم سال گذشته در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در شهر نیویورک انجام شد.
در آخرین دور مذاکرات هسته‌ای میان دو طرف که در شهر وین و به مدت نزدیک به سه هفته برگزار شد، علیرغم ابراز علاقه طرفین، دستیابی به توافق جامع نهایی میسر نشد.
ایران و گروه ۱+۵ در جریان این نشست تصمیم گرفتند که مذاکرات و اجرای توافق شش ماهه ژنو را به مدت چهار ماه تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) تمدید کنند.
در حال حاضر عمده ترین اختلافات بر سر تعداد و ظرفیت سانتریفیوژهای ایران، راکتور آب سنگین اراک و مدت زمان اجرای توافق جامع نهایی است.
قرار است طی توافق جامع، پرونده اتمی ایران به شکل نهایی حل و فصل و تحریم های صورت گرفته علیه این کشور هم لغو شود.
انتهای پیام/م.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها