امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103033
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بعدازظهر امروز(سه‌شنبه) در نشست با هیأتی از کشور سوریه اظهارداشت: کشور سوریه و مردم این کشور دوست و برادر ایران هستند و ایران از بشاراسد رئیس‌جمهور سوریه به دلیل مقاومت در برابر هجوم بیگانگان تقدیر می‌کند.

وی با بیان اینکه پایداری و مقاومت در برابر بیگانگان بدون مقاومت ملت سوریه متصور نبود، خاطرنشان کرد: پیروزی‌های پیاپی دولت سوریه را به این کشور تبریک می‌گوییم و امیدواریم که باقیمانده مشکلات سوریه هم برطرف شود.

وی ادامه داد:‌ ما امیدواریم مردم سوریه با توانمندی که دارند کشور خودشان را بازسازی کنند و با اقتدار به حیات سیاسی و اقتصادی خودشان در تراز بالایی ادامه دهند.

ولایتی با بیان اینکه ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین زنجیره‌های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی هستند، تصریح کرد: مخالفت با سوریه تنها به این کشور محدود نمی‌شود و آنان گاهاً در کشورهای دیگر نیز مانند سوریه، عراق، لبنان و فلسطین دست به آشوب می‌زنند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اگر مقاومت این کشورها نبود آنان زنجیره مقاومت را از بین برده بودند.

ولایتی در ادامه سخنان خود به فعالیت‌های مرکز تحقیقات استراتژیک اشاره کرد و گفت: این مرکز به بررسی سیاست‌های کلان کشور می‌پردازد که تحقیقات و پژوهش‌هایی را در حوزه سیاست‌های کلان کشور انجام می‌دهد.

وی با اشاره به این امر که مرکز تحقیقات استراتژیک مرکز مادری برای پژوهش‌های کشور است خاطرنشان کرد: این پژوهش‌ها در حوزه سیاسی، علمی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی است که به عنوان مرکز مادری برای پژوهش‌های برنامه‌ریزی شده در کشور به فعالیت می‌پردازد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی علاج محاصره اقتصادی بیگانگان است، اظهار داشت: کشور ایران اولین باری نیست که مورد محاصره اقتصادی قرار گرفته است هرچند شما در حوزه‌های مختلف شاهد پیشرفت‌های این کشور در حوزه‌های مختلف هستید و کشور ایران به محاصره اقتصادی عادت دارد.

وی ادامه داد: اعمال محاصره اقتصادی علیه ایران به دلیل آن است که آنان می‌خواهند مانع تحقیقات هسته‌ای ایران که برای مقاصد صلح‌آمیز است بشوند در حالیکه خواسته آنان در عمل نشدنی است و اقدامات جمهوری اسلامی در زمینه هسته‌ای با ثبات و پایداری ادامه خواهد داشت و ممکن است این فشارها از سوی کشورهایی مانند آمریکا ادامه داشته باشد.

ولایتی در پاسخ به سؤالی از یکی از اعضای هیأت سوری درباره اینکه آیا اتفاقات سوریه را پیش‌بینی کرده‌اید و ارزیابی شما نسبت به پایان این بحران چیست،‌ گفت: کلیه کسانی که با امور منطقه آشنایی دارند این توقع را دارند که ممکن است کشورهایی که در تقابل با رژیم صهیونیستی هستند مورد تهاجم قرار بگیرند که این امر در سوریه اتفاق افتاده است اما این برای اولین بار نیست.

وی با اشاره به جریان تهاجم صهیونیست‌ها علیه سوریه و انجام برخی حرکات تروریستی در آغاز دهه 80 میلادی خاطرنشان کرد: این امر را دور از ذهن نمی‌دانستیم اما چگونگی رخ دادن آن قابل پیش‌بینی نبود که برخی از کشورهای مدعی دوست سوریه علیه این کشور مشارکت داشته باشند.

ولایتی ادامه داد: فکر می‌کنیم دولت و ملت سوریه قله بحران را پشت سر گذاشتند و به تدریج آرامش به سوریه بازمی‌گردد.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تصریح کرد: به نظر می‌رسد بیش از 50درصد مشکلاتی که کشور سوریه در اوج بحران با آن مواجه شده بود حل شده است و مردم به زندگی عادی خود برگشته است.
 
وی با اشاره به گذشت سه تا چهار سال بحرانی که در سوریه به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: دولت، ملت، ارتش و نیروهای مردمی و نظامی این کشور اکنون از زمانی که این کشور مورد تهاجم قرار نگرفته بود قوی‌‌تر شده بود.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به وقایع صورت گرفته در لبنان، عراق، فلسطین خاطرنشان کرد: نقش مردم در پیروزی این کشورها موجب اعاده امنیت و رهایی سوریه از تهاجم بیگانگان بود چرا که اگر بیگانگان در فلسطین، عراق و لبنان پیروز شده بودند کار برای سوریه سخت‌تر می‌شد.
 
ولایتی با اشاره به حمایت ایران از کشورهای منطقه و پیروزی آنان در برابر غرب تصریح کرد: دشمن مشترک متوجه قدرت ایران شد و می‌داند که قدرت ایران بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کند چراکه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس و موضوع هسته‌ای ایستادگی کردند و همواره حامی کشور فلسطین بودند و هیچکدام از آنان در منطقه جرأت نمی‌کنند که به ایران تجاوز کنند چرا که ایران به خوبی می‌تواند از منافع خود در منطقه و منافع دوستانش دفاع کند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک، درباره فعالیت وهابیت گفت: وهابیت به عنوان فرقه‌ای منفور شناخته می‌شود و ما نسبت به استعمار انگلیس و اقدامات وهابیت که در قرن بیستم انجام شد اطالاعات کافی در دست داریم که سیاست‌مداران، نویسندگان و اهالی کتاب، نشریات زیادی در این زمینه چاپ کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت رسانه‌های دیداری و شنیداری برای روشنگری در زمینه فعالیت وهابیت تصریح کرد: رسانه‌های ما در این زمینه روشنگری زیادی کرده‌اند به طوریکه این امر در میان اهل سنت، شیعه و همه مذاهب اسلامی فرقه وهابیت به عنوان فرقه‌ای منفور شناخته می‌شود و این امر در سایه روشنگری‌ها صورت گرفته است.

ولایتی در پاسخ به سؤالی مبنی بر پشتیبانی آسیب‌دیدگان از جنگ دفاع هشت ساله مطالعاتی داشته‌اید، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران ایران تجربه‌ای طولانی و ارزشمندی را در این زمینه دارد و ایران در زمینه کاربرد سلاح شیمیایی توسط صدام علیه مردم عراق و ایران اسناد معتبری داریم که می‌توانیم آن را در اختیار شما هیأت سوری قرار دهیم.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در پایان خاطرنشان کرد: در جنگ سوریه نیز، مزدوران و شورشیان علیه مردم سوریه سلاح شیمیایی به کار گرفتند و در این زمینه هرچه اسناد بخواهید در اختیار شما قرار می‌دهیم.
 
انتهای پیام/ ادامه دارد...

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها