امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103048
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 190
«خالد علی»، نامزد سابق ریاست جمهوری مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: شهادت بیش از 1600 نفر و زخمی ...

«خالد علی»، نامزد سابق ریاست جمهوری مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد: شهادت بیش از 1600 نفر و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر دیگر و تخریب هزاران خانه و مسجد و بیمارستان بی‌شک اراده مقاومت و ملت فلسطینی را نمی‌تواند درهم بشکند.

علی در ادامه موضع کشورهای عربی در قبال قضیه فلسطینی را محکوم کرد و رسانه‌هایی که مقاومت فلسطینی را خائن توصیف می‌کنند، مزدور توصیف کرد.

علی افزود: مصر بسیار بزرگ‌تر از آن است که بخواهد حماس را در زمانی که یک ملت درحال قتل عام و کشتار هستند، مورد بازخواست قرار دهد و اگرچه در این‌باره خواست فلسطینیان در قرار دادن ناظران بین‌المللی برسر گذرگاه رفح را رد می‌کنیم و آن را تهدیدی برای امنیت ملی مصر می‌دانیم، اما در عین حال بر ضرورت گشودن این گذرگاه برای مدتی جهت کاستن از مشکلات و سختی‌های فلسطینیان تاکید داریم.

این نامزد سابق ریاست جمهوری مصر توضیح داد که کمپین حمایت از ملت فلسطین که در این اواخر در مصر تشکیل شد، موفق شد، کمک‌هایی به ارزش 2 میلیون و 600 هزار پوند جمع‌آوری کند که راهی غزه خواهد شد.

وی از دولت مصر خواستار ایجاد تغییراتی در طرح آتش‌بس خود به گونه‌ای شد که با از خودگذشتگی‌های ملت فلسطین همخوانی و مطابقت داشته باشد و در این راه تاکید می‌کنیم که دفاع از غزه و فلسطین اولویت اول امنیت مصری است.

علی تاکید کرد که ملت مصر همچنان از قضیه فلسطینی حمایت خواهد کرد و در این‌باره موضع اتحادیه عرب در قبال آنچه برسر ملت فلسطین می‌آید، محکوم است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها