امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۷:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103051
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «واشنگتن‌پست» روز سه‌شنبه در مطلبی به قلم «جنیفر رابین» که عموما یادداشت‌هایی در راستای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «واشنگتن‌پست» روز سه‌شنبه در مطلبی به قلم «جنیفر رابین» که عموما یادداشت‌هایی در راستای سیاست‌های جمهوری‌خواهان و با دیدگاهی ضدایرانی منتشر می‌کند، سیاست‌های «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور در قبال ایران را «فاجعه‌بار» توصیف کرده است.

رابین در یادداشت خود با اشاره به تلاش «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا برای فاصله گرفتن از سیاست‌های اوباما، نوشته است که وی نیز همراه با اوباما در آنچه که اکنون آمریکا با آن روبروست، مقصر است.

در بخشی از این مطلب آمده است: «ببیند که رژیم ایران از زمانی که اوباما روی کار آمده، چه چیزهایی به دست آورده است. آن‌ها با متقاعد کردن تیم اوباما-کلینتون به اینکه «تعامل» ایده خوبی است، سال‌ها تحریم‌ها را در پایین‌ترین میزان نگه داشتند.»

نویسنده این مطلب با برشمردن اتهاماتی علیه ایران و بیان اینکه «تهران اکنون از هر زمان به ظرفیت تسلیحات هسته‌ای نزدیک‌تر است»، نوشته است: «رژیم ایران...دولت (آمریکا) را به سمتی برد که هم «تاریخ انقضا» (در توافق هسته‌ای) را بپذیرد و هم در توافق موقت به حق ایران برای غنی‌سازی اشاره کند.»

بر اساس توافق موقتی که سوم آذر سال گذشته میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد، ایران در توافق نهایی می‌تواند یک برنامه غنی‌سازی داشته باشد. میزان این غنی‌سازی بر اساس نیازهای عملی و توافق همه طرف‌ها تعیین می‌شود. همچنین توافق نهایی باید دوره‌ای داشته باشد و پس از آن برنامه هسته‌ای ایران مانند اعضای عادی و بدون محدودیت‌های بیشتر، ادامه می‌یابد، که به این شرط «تاریخ انقضا» توافق گفته می‌شود.

رابین در پایان یادداشت خود کلینتون را به تلاش برای تغییر واقعیات تاریخی متهم کرده و نوشته است که تمام اقداماتی که در دولت اوباما برای محدود کردن ایران انجام گرفته، بی‌نتیجه باقی مانده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار