امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10306
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «عمر حسن البشیر» و «سلواکر میاردیت»، روسای جمهور سودان و سودان جنوبی دیروز جمعه در دیدار با یکدیگر ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «عمر حسن البشیر» و «سلواکر میاردیت»، روسای جمهور سودان و سودان جنوبی دیروز جمعه در دیدار با یکدیگر در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی درباره منطقه مورد مناقشه ابیی و پایان دادن به حمایت از جنبش‌های شورشی گفت‌وگو کردند.

علی کرتی، وزیر خارجه سودان در اظهاراتی پس از این دیدار گفت: رهبران دو کشور در موضوع حمایت از جنبش‌های شورشی گفت‌وگو کردند و سلواکر بر تعهد کشورش در مخالفت با حمایت از هر گونه شورشی در کردفان جنوبی، نیل آبی و یا دارفور تاکید کرد.

کرتی افزود: طرف سودانی در این دیدار با استناد به ادله کافی توضیح داد که این کشور موجب ایجاد مشکل در عبور و مرور شهروندان از مرز مشترک و یا ایجاد مانع برای تجارت مشترک و یا صادرات نفت نیست بلکه طرف‌های دیگر در مرزهای سودان جنوبی موانع بزرگی را ایجاد کرده‌اند.

وزیر خارجه سودان درباره منطقه مورد مناقشه ابیی نیز گفت: دو سودان توافق کردند که بهترین وسیله برای حل اختلاف بر سر مالکیت این منطقه سرعت بخشیدن به تاسیس نهادهای اداری مختلف برای اداره این منطقه و اجرای ترتیباتی است که دو کشور بر سر آن توافق کرده‌اند.

وی افزود: عمر البشیر و سلواکر توافق کردند که نشست کمیته امنیت مشترک برای بررسی این موضوع به زودی برگزار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها