امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103061
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس پیش از ظهر  امروز (سه‌شنبه) در نطق میان ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس پیش از ظهر  امروز (سه‌شنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با اشاره به محرومیت شهر ارومیه از مسئولان خواست تا دریاچه ارومیه را دریابند.

وی ادامه داد: در جلسه رأی اعتماد به وزیر نیرو گفتم که 48 درصد آب این دریاچه توسط زرینه‌رود تأمین می‌شود.

نماینده ارومیه با طرح این سؤال که آیا این 30 درصد باقیمانده دریاچه خشک خواهد شد، خاطرنشان کرد: امروز تمام نمایندگان مجلس به دنبال آب شرب و آب کشاورزی حوزه‌های انتخابیه خود هستند.

قاضی‌پور با درخواست از رئیس مجلس برای اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو تصریح کرد: به داد مردم برسید دریاچه ارومیه با وجود این وزیر نیرو خشک می‌شود.

وی ادامه داد: آقای روحانی! سرت را بالا بگیر! آیا سزاوار است که برای افراد برگه کاغذ 60 میلیارد تومان هزینه شود؟

نماینده ارومیه در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به اینکه شورای عالی کار باید پناهگاه کارگران باشد، اضافه کرد: حق بیمه بن کارگران را حذف کردند و سازمان تأمین اجتماعی به بهانه فقدان تأمین بودجه از اجرای قانون همسان‌سازی خودداری می‌کند.

وی با تأکید بر مخالفت با هر گونه ادغام صندوق تأمین اجتماعی خطاب به وزیر بهداشت گفت: چشم طمع خود را از بیمارستان‌های تامین اجتماعی ببندید.

قاضی‌پور با ابراز تأسف از وضعیت کنونی کارگران قراردادی که ذهن انسان را به دوران قرون وسطی می‌برد، از لزوم اجرای حقوق کارگران ساختمانی سخن گفت و با اشاره به ضرورت بیمه شدن آنها ادامه داد: آقای روحانی! چرا قیمت شیر افزایش یافته است؟ کاهش مصرف شیر به پوسیدگی استخوان منجر می‌شود؛ آیا نسل‌های بعدی نباید سالم باشند که نظام قوی‌تر شود.

وی با انتقاد از افزایش قیمت خودرو و تأکید بر ضرورت کاهش 30 درصدی قیمت‌ها عنوان کرد: پولی را که باید به کشاورزان و دامداران برای خرید نهاده‌ها بدهید برای واردات هزینه نکنید.

نماینده ارومیه خطاب به وزیر کشور بیان داشت: خسارت سرمازدگی نوروز به کشاورزان پرداخت نشده است.

وی خطاب به وزیر راه مجهز نبودن جاده‌های منتهی به ارومیه به کنارگذر را یادآور شد و در پایان نطق خود بر لزوم رسیدگی به وضعیت آب شرب محلات ارومیه که بعضا تا نصف شب آب ندارند، تأکید کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها