امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103062
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
عبدالرضا مصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: رانت‌خواری 650 میلیون یورویی سرمایه‌گذار کرمانشاهی کذب محض است و هیچ رانتی در ...

عبدالرضا مصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: رانت‌خواری 650 میلیون یورویی سرمایه‌گذار کرمانشاهی کذب محض است و هیچ رانتی در این خصوص اتفاق نیفتاده است.

وی با تصریح اینکه با بررسی‌هایی که در این زمینه انجام دادم، هیچ رانتی در این قضیه پیدا نکردم، گفت: این شخص خدماتی را نیز به شهر کرمانشاه داشته و با اعتبار خود موادی را که نیاز استان بوده تأمین و وارد کشور کرده است.

به گفته مصری، این شخص خوراک مرغ وارد شده به کشور را به شرکت پشتیبانی امور دام وزارت جهاد کشاورزی در قالب توافقنامه‌ای با بانک مرکزی فروخته و قرار بر این بوده که ظرف سه ماه هزینه‌ها را به وی بازگردانند.

سخنگوی سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر این اتفاق نمی‌افتاد در حال حاضر قیمت مرغ بیش از 12 هزار تومان بود و اگر به دلیل عدم وجود خوراک مرغ در کشور یک شوک به بازار مرغ وارد می‌شد و قیمت بالا می‌رفت، هیچ فردی پاسخگو نبود.

مصری ابتکار تاجر فوق را که موجب مخالفت‌های عده‌ بسیاری شده در این شرط وی مبنی بر ورود خوراک مرغ به کشور به شرط عدم نگهداری کشتی‌های وی روی آب به‌دلیل جریمه‌های بالای پارک کشتی‌ها عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه این اقدام موجب کاهش هزینه تمام شده کالاها نیز می شود، بیان داشت: این ابتکار بسیار خوب بوده، اما افرادی به آن معترض شدند که به آن‌ها پیشنهاد شد که شما هم از این روش استفاده کنید، ولی آن‌ها در جواب پایین بودن قیمت مرغ را دلیل رد این پیشنهاد اعلام کردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر رانتی اتفاق افتاده پس چه‌طور قیمت مرغ را در بازار پایین آورده، با وجود اینکه ابتدا اقدام به خرید کرده و هنوز پول آن ‌را دریافت نکرده، لذا به نظر من رانتی در کار نیست.

مصری بیان داشت: وقتی صحبت از رانت 650 میلیون یورویی می‌کنیم به ذهن مردم چنین متبادر می‌شود که عده‌ای پولی را بردند و خوردند، در صورتی که 650 میلیون یورو خوراک مرغ وارد کشور شده است.

وی متذکر شد: به نظر من اگر افراد توانمندی که می‌توانند کشور را نجات دهند کنار بزنیم و بعدا هیچ فردی نتواند به اندازه این‌ها مشکل کشور را حل کنند، کار مناسبی نیست.

وی با بیان اینکه خبرگی افراد در انتخاب راه‌های ابتکاری را نباید به‌معنای رانت تلقی کرد، گفت: اگر استفاده از کم هزینه‌ترین راه‌ها را رانت محسوب کنیم دیگر هیچ فردی به‌دنبال کاهش هزینه‌ها نخواهد رفت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کار انجام شده خدمت به کشور بوده و وزیر صنعت، معدن و تجارت وقت تصمیم عاقلانه‌ای برای کشور گرفته، افزود: موافق و مخالف در مورد همه مسائل مجلس وجود دارد و مجلس آزاد است که هر فردی نظر بدهد، ما به نظرهای همه احترام می‌گذاریم.

مصری معتقد است، اگر می‌خواهیم به‌ سمت و سوی اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم باید از تنگ‌نظری‌ها گذشت و اجازه داد کارهای ابتکاری وارد عرصه‌های بازار شود و باید به بخش خصوصی اعتنا کرد نه اینکه آن ‌را کوبید و انتظار ابتکار داشت، لذا یا باید به بخش خصوصی توجه شود یا باید تنها به دولت اتکا کرد.

سخنگوی سابق هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد برخی اظهارنظرها مبنی بر برخورد سیاسی با این موضوع در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجلس هیچ‌گونه برخورد جناحی و سیاسی با این موضوع ندارد چون اساساً بحث سیاسی در این‌جا موضوعیت ندارد.

انتهای پیام/2700/ع40/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها