امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103067
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت و در ادامه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) خانه ملت و در ادامه رسیدگی به طرح انتقال پایتخت، مواد 3 و 4 طرح مذکور را پس از بحث و بررسی مصوب کردند.

طبق مصوبه مجلس، شورای ساماندهی پایتخت موظف است حداکثر ظرف 2 سال از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون نتایج تحقیقات و مطالعات خود را در جهت اجرای موارد مذکور در ماده یک تهیه و به دولت ارائه کند.

وکلای ملت با 166 رای موافق، 10 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 233 نماینده حاضر در جلسه ماده 3 طرح مذکور را مصوب کردند.

همچنین نمایندگان وزارت راه و شهرسازی را موظف کردند با همکاری وزارت کشور و هماهنگی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، آیین‌نامه اجرایی این قانون را حداکثر ظرف 3 ماه از تاریخ تصویب آن تهیه و برای تصویب به هیات وزیران ارائه کند.

وکلای ملت با 162 رای موافق، 7 رای مخالف و 5 رای ممتنع از 228 نماینده حاضر در جلسه، ماده 4 طرح مذکور را به تصویب رساندند و به این ترتیب بالاخره پرونده طرح انتقال پایتخت در مجلس شورای اسلامی بسته شد و طرح مذکور برای تطبیق با شرع مقدس اسلام و قانون اساسی به شورای نگهبان ارجاع داده شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار