امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103070
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، آیت‌الله رضا استادی صبح امروز در دهمین نشست تخصصی طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبه‌زدایی دینی در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، آیت‌الله رضا استادی صبح امروز در دهمین نشست تخصصی طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبه‌زدایی دینی در مجموعه فرهنگی تبلیغ بلاغ شهرکرد با اشاره به‌ ضرورت الگوگیری و شناخت سرمشق در تدوین سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: ارائه نمونه‌های عملی موجب تشویق و ترغیب افراد در انجام هر امر است و علاوه‌ بر سیره و منش ائمه معصومین(ع) می‌توان از زندگانی افراد به‌نام و مورد قبول جامعه هم به‌عنوان الگوی تربیتی و اخلاقی بهره برد.

وی افزود: در ترویج آموزه‌های دینی و دعوت به سبک زندگی اسلامی، بسنده کردن به قرائت روایت و سفارش به انجام امور شرعی بدون ارائه الگوی عملی نتیجه‌بخش نیست.

استادی تصریح کرد: اگر علما و صاحبان علوم دینی، عمل خود را بر پایه دستورات دین اصلاح کنند، اسلام توسعه‌ یافته و امر دنیا بر اصول صحیح استوار می‌شود و افراد جامعه هم به انجام امور دینی گرایش پیدا می‌کنند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در دین اسلام به دعوت مردم به غیر زبان بسیار سفارش شده است، یادآور شد: اگر برای آموزه‌های دینی، نمونه عینی و حقیقی به‌صورت جذاب و گیرا ارائه شود، افراد تأثیر بیش‌تری پذیرفته و با خدا، قرآن و ائمه معصومین(ع) انس و الفت می‌گیرند.

وی  اقتباس از سیره اخلاقی و رفتاری ائمه و نحوه برخورد آنان در امور مختلف زندگی را لازمه‌ تبیین الگوی سبک زندگی اسلامی بیان کرد و گفت: منش ایشان در بردارنده تعالیم ارزنده‌ای است که شناخت و عمل به آن منطبق با دستورات حقیقی دین مبین اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری به بیان قرآن درباره ضرورت الگوگیری در زندگی اشاره و تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم، حضرت محمد(ص) را سرمشق قرار داده است و عمل ایشان را منطبق با دستورات الهی و صحیح‌ترین رفتار می‌داند.

نویسنده کتابنامه نهج‌البلاغه در ادامه سیره پیامبر اسلام(ص) در برخورد با امور مختلف را تشریح کرد و گفت: پیامبر اسلام(ص) با تشویق امور صحیح و عمل خیر و تقویت آن، زمینه لازم برای ترویج اعمال خیر در جامعه اسلامی را فراهم می‌کردند.

استادی افزود: هزینه کردن برای عمل خیر و حمایت از آن، موجب تقویت و تشویق متولیان و اجراکنندگان است و همه باید در پشتیبانی از امور صحیح تربیتی و فرهنگی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام(ص) عمل ناپسند را تقبیح و برای اصلاح آن اقدام می‌کردند، یادآور شد: اگر این دو اصل رفتاری در جامعه اسلامی پیاده شود، سبک زندگی هم در ادامه آن تصحیح و امور بر پایه اسلام و قرآن قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/68001/ط30/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها