امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103074
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به نشست مشترک

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به نشست مشترک رئیس مجلس و تعدادی از نمایندگان در رابطه با نحوه بررسی طرح‌ها و لوایح در مجلس گفت: به دنبال وجود محدودیت‌ها در بررسی طرح‌ها و لوایح تعدادی از نمایندگان مجلس که دارای سابقه بیشتر کاری بودند پیشنهاداتی را به منظور ایجاد تغییرات در این حوزه مطرح کردند که جمع‌بندی این پیشنهادات در کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس مطرح و کلیات آن به تصویب رسید.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا در بررسی محتوای طرح‌ها و لوایح از ظرفیت مرکز پژوهش‌های مجلس بیشتر استفاده شود و به گونه‌ای عمل شود که از ظرفیت مراکز علمی، پژوهشی، دانشگاهی و حوزوی و سایر مراکز تخصصی که می‌تواند در طرح‌ها و لوایح مختلف اظهارنظر کنند با محوریت مرکز پژوهش‌ها بهره گرفته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: همچنین مقرر شد وقتی طرح یا لایحه‌ای در کمیسیون به تصویب می‌رسد کلیات در آن در صحن علنی مجلس مورد توافق باشد و در مواردی که مورد اختلاف نمایندگان است مباحث انجام شود.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: عمق‌ بخشیدن به مراکز تخصصی از ویژگی‌های طرح جدید برای رسیدگی به طرح‌ها و لوایح در مجلس است که به زودی در صحن علنی مجلس نیز مطرح خواهد شد.

وی در پایان گفت: در این جلسه علاوه بر رئیس مجلس و اعضای کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس، نواب رئیس و روسای کمیسون‌های تخصصی و تعداد دیگری از نمایندگان نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها