امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103090
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جرالدپال فلی‌سفیر استرالیا ظهرامروز(سه شنبه)با مهدی کوچک زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جرالدپال فلی‌سفیر استرالیا ظهرامروز(سه شنبه)با مهدی کوچک زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

کوچک زاده در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به نقش مهم گروه های دوستی پارلمانی در تسهیل و توسعه روابط کشورها گفت: با توجه به قدرت نظارتی و قانون‌گذاری پارلمان‌ها ارتباطات پارلمانی در قالب گروه‌های دوستی_پارلمانی یا کمیسیون‌های تخصصی و دیدارهای هیأت‌های پارلمانی درنهادها و سازمان‌های تخصصی، نقش مؤثری در ارتقا، تسهیل و توسعه روابط دوستانه کشورها در عرصه های مختلف خواهد داشت.

وی افزود:گروه دوستی پارلمانی ایران با استرالیا آمادگی کامل برای توسعه گفت‌وگو ها و تعاملات پارلمانی با گروه مقابل را دارد.

کوچک زاده ادامه داد: با توجه به تحولات جاری منطقه و جهان تبادل هیأت‌های سیاسی و پارلمانی دو کشور موجب افزایش درک متقابل و آشنایی بیشتر با مواضع دو کشور در این مورد خواهد شد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با استرالیا با اشاره به تحولات منطقه بویژه در فلسطین اشغالی، گفت: جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه، کشتار زنان و کودکان فلسطینی و حمله به اماکن غیرنظامی موجب نفرت و اعتراض هر انسان آزاداندیشی است.

وی حمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی از رژیم صهیونیستی و سکوت مدعیان دموکراسی و سازمان‌های حقوق بشری در قبال جنایات این رژیم در غزه را محکوم کرد.

جرالد پال فلی سفیر استرالیا نیز در این دیدار ضمن اعلام تشکیل گروه دوستی پارلمانی با ایران در مجلس جدید این کشور، گفت: استرالیا از توسعه روابط پارلمانی خود در همه ابعاد با مجلس شورای اسلامی استقبال می کند.

وی گفت: مجلس استرالیا آمادگی دارد تا در خصوص توسعه روابط پارلمانی با مجلس شورای اسلامی در زمینه‌های مختلف به گفت‌وگو و رایزنی بپردازد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها