امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103091
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
علی‌اصغر پیوندی در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی و بازسازی بخش‌های بیمارستان سوم شعبان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان ...

علی‌اصغر پیوندی در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی و بازسازی بخش‌های بیمارستان سوم شعبان دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با بیان اینکه این بیمارستان در دماوند قابل اتکای ماست، اظهار کرد: تردد و ترافیک سنگین در محور‌های شرق استان تهران به سمت مازندران و سمنان و افزایش جمعیت و بافت این شهرستان، از جمله این دلایل است.

وی افزود: تلاش کردیم تا بیمارستان سوم شعبان دماوند و بیمارستان امام خمینی(ره) فیروزکوه بتوانند نقاط اتکایی برای حوادثی که گاهی پیش‌ می‌آیند، باشند و باید به عنوان مسئولان بهداشت و درمان پاسخگوی این موارد باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با اشاره به تغییر و تحولات صورت گرفته در بیمارستان سوم شعبان دماوند گفت: اکنون به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و خیران این بیمارستان با سال‌های قبل تفاوت بسیاری پیدا کرده است.

پیوندی با بیان اینکه در این بین، بیشترین سهم را خیران و مردم دماوند دارند، تصریح کرد: نقش رئیس بیمارستان بسیار بارز و قابل تقدیر است و همدلی مسئولان شهرستان دماوند نیز تأثیرگذار بود که بیمارستان سوم شعبان توانسته به وضع قابل قبولی برسد.

وی با بیان اینکه نواقصی در این زمینه وجود دارد که باید کمک کنیم و دست خیران را می‌فشاریم، بیان کرد: از این رو امیدواریم در ماه‌های آینده شاهد تغییرات بیشتری در این بیمارستان باشیم، زیرا این بیمارستان، مرکز اتکای مردم در شرق استان تهران بین استان‌های تهران و مازندران است و امیدواریم نیازهای فوریتی مردم را برآورده کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با اشاره به کمبود نیروهای تخصصی در بعضی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های شرق استان تهران خاطرنشان کرد: نزدیکی به پایتخت دارای خوبی‌ها و بدی‌هایی است.

پیوندی ادامه داد: خوبی آن این است که افراد می‌آیند و می‌روند و بیماران نیز به راحتی به تهران دسترسی دارند و ماندگار نمی‌‌شوند؛ بدی آن نیز بر این است که چون استان تهران را به عنوان نقطه پربرخوردار مشاهده می‌کنند، تزریق نیرو نسبت به استان‌های دیگر کمتر است.

وی با بیان اینکه به جز دماوند و فیروزکوه، شهرستان‌های پاکدشت و ورامین نیز با همین مشکل مواجه هستند، گفت: در این بین، تلاش کردیم که نیروهای متخصص در رشته‌های مختلف را بیاوریم و با سعی شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان‌ها نیروهای اولیه وجود دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی اضافه کرد: همچنین در این زمینه در تلاش هستیم تا در فصل پاییز سال جاری تقسیم نیروهای مورد نیاز را در حد قابل قبولی به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها انجام دهیم.

پیوندی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت افزود: این طرح به دستور مستقیم ریاست جمهوری بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبری و تأکید وزیر بهداشت و درمان از 15 اردیبهشت ماه آغاز شده است و اکنون هفت بسته از این طرح اجرا شده و این طرح بسته‌های بسیار طلایی دارد.

وی ادامه داد: اجرای این طرح، جز با همدلی دولت، مجلس و همه کسانی که کمک کردند و رضایت‌مندی بسیار زیادی را ایجاد کردند، صورت نگرفته است و نظرسنجی‌ها این موضوع را به اثبات می‌رساند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی ضمن ابراز خرسندی از افزایش ایجاد رضایت در بین بیماران گفت: بر اساس سخنان مقام معظم رهبری، باید کاری کنیم که بیماران جز دغدغه بیماری خود، نگرانی دیگری نداشته باشند.

پیوندی تصریح کرد: امیدواریم با همدلی دولت و مجلس و با تزریق اعتبارات، این طرح پایدارتر شود و اطمینان خاطری در بین مردم به وجود آید و به زودی مشکلات بهداشت و درمان به طور کامل برطرف شود.
انتهای پیام/67015/ب40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها