امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103107
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رفسنجان، محمد مهدوی‌نیا پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در محل معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رفسنجان، محمد مهدوی‌نیا پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی در محل معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی رفسنجان با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: رسانه‌ها پل ارتباطی نیروی انتظامی و مردم هستند و در یک سال گذشته بدون هیچ کم و کاستی رسالت خود را در زمینه اطلاع‌رسانی انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها در زمینه تامین امنیت موثر هستند و در همین راستا نسبت به هدف نیروی انتظامی که جامعه‌محوری است در بالا بردن سطح فرهنگی مردم در پیشگیری از جرایم نقش به‌سزایی دارند.

فرمانده انتظامی رفسنجان افزود: در پنج ماه نخست سال جاری بیشترین جرایم در رفسنجان در حوزه تصادفات بوده که 10 مورد تصادف فوتی در سطح شهرستان رفسنجان داشتیم که بیشتر این موارد را موتورسیکلت‌ها به علت سرعت غیرمجاز و برخی خودروها به دلیل عدم رعایت نکات راهنمایی و رانندگی به‌وجود آورده‌اند.

مهدوی‌نیا بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تخلف از قوانین را فعلی حرام دانسته‌اند و رسانه‌ها در رابطه با آموزش‌های همگانی و چگونگی پیروی از قوانین به‌ویژه قانون راهنمایی و رانندگی نقشی موثر دارند.

وی با بیان اینکه راهنمایی و رانندگی طرح‌هایی در زمینه زیرساخت‌های خیابان‌ها و اقدامات انتظامی در دستور کار دارد، تصریح کرد: این پلیس با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در روزهای آخر هفته جاری طرح ترافیکی در شهر و جاده‌ها دارد و برای افرادی که اقدام به شرب خمر کرده و رانندگی می‌کنند، تست الکل به‌عمل آورده و برخورد می‌کند تا در کاهش تصادفات موثر واقع شود.

فرمانده انتظامی رفسنجان ادامه داد: رفسنجان به لحاظ  آمار تصادفات درون شهری در پنج ماه نخست سال جاری در استان کرمان اول است و بیشترین کشته‌های تصادفات را دارد و در همین راستا طرح جمع‌آوری موتورسیکلت‌ها در دستور کار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گرفته و افرادی که زیر سن قانونی و متخلف هستند، موتورسیکلت آنها جلب می‌شود، اما با افراد سالخورده و افرادی که خانواده همراه آنها باشد، برخوردی نمی‌شود.

مهدوی‌نیا عنوان کرد: این برخوردها همراه با احترام و خوش‌برخوردی از سوی نیروی انتظامی است و افرادی که در زمینه برخورد بد نیرو شکایتی داشته باشند با شماره 197 تماس بگیرند.

فرمانده انتظامی رفسنجان ادامه داد: فضای مجازی از تهدیداتی است که جامعه و شهرستان رفسنجان از آن در امان نبوده و در این راستا پلیس فتا تاکنون اعضای دو باند که اقدام به کلاهبرداری از حساب‌های بانکی کرده بود را شناسایی کرد و پول‌ها به حساب صاحبان آن برگشت داده شد.

مهدوی‌نیا با تاکید بر لزوم بی‌توجهی مردم نسبت به پیامک‌هایی که ادعای برنده شدن افراد را دارند، افزود: یکی از راه‌های سودجویی افراد و کلاهبرداری برنده اعلام کردن صاحب شماره تلفن است که فرد هم به دلیل عدم آگاهی از این نوع کلاهبرداری‌ها اقدام به کاری می‌کند که فرد کلاهبردار دنبال آن است که در نتیجه خارج شدن وجه حساب بانکی شهروند را به دنبال دارد.

وی با اشاره به فصل برداشت پسته در رفسنجان گفت: از هفته‌های آینده که برداشت پسته تر و تازه آغاز می‌شود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده با اعضای شورای تامین شهرستان رفسنجان نسبت به تامین امنیت در این فصل اقدامات خوبی صورت گرفته و مردم و باغداران نیز با گماردن افراد شناخته شده برای باغ‌ها و انبارهای پسته و کارگران آشنا همکاری داشته باشند تا حاصل یک سال دسترنج آنها به غارت سارقان سودجو نرود.

فرمانده انتظامی رفسنجان افزود: در بحث پیشگیری در روستاها با دهیاران و شوراها جلساتی برگزار کردیم و آنچه نیاز مردم بوده برای آنها بیان کردیم و همچنین مردم موارد مشکوک را با شماره 5227107 که مربوط به پلیس آگاهی شهرستان رفسنجان می‌شود به صورت شبانه‌روز در میان بگذارند. 

 

مهدوی‌نیا با اشاره به اجرای طرح پلیس افتخاری در کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه رویکرد پلیس جامعه‌محوری و اجتماعی است مجوز 15 هزار پلیس افتخاری در کشور و 50 نفر اختصاصی شهرستان رفسنجان صادر شده و افراد علاقه‌مند به خدمت در نیروی انتظامی می‌توانند به دفتر نیروی انسانی پلیس واقع در میدان شهید حسینی مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در این طرح نیروها سطح‌بندی شده و در قالب دو گروه پذیرفته می‌شوند که یک گروه پس از طی کردن مراحل قانونی مانند کارکنان نیروی انتظامی به استخدام در می‌آیند و یک گروه به صورت پاره‌وقت در نیروی انتظامی جذب می‌شوند.

مهدوی‌نیا از تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت خبر داد و بیان کرد: این قرارگاه مدیریت پیگیری جرایم شهرستان رفسنجان را بر عهده دارد که توسط پلیس آگاهی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم همکاری مردم رفسنجان با پلیس به‌ویژه در فصل برداشت پسته متذکر شد: مردم در پیشگیری از سرقت‌ها وظیفه دارند با پلیس همکاری کنند، زیرا شهر وسعت زیادی دارد و نیروی انتظامی به تنهایی نمی‌تواند، موفقیت کسب کند.

به گزارش فارس در پایان این جلسه خبرنگاران فعال در عرصه نیروی انتظامی شهرستان رفسنجان تجلیل شدند.

انتهای پیام/80016/ر40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها