امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103108
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پیامی خطاب به حجاج ایرانی، حجاج ایرانی را ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پیامی خطاب به حجاج ایرانی، حجاج ایرانی را سفیران و پیام آوران انقلابی بزرگ و شهیدانی سرفراز دانست.
 
وی گفت: ملت‌های مسلمان دنیا چشم امید به ایران اسلامی دوخته‌اند و با زائران ایرانی به دید ویژه‌ای می‌نگرند و تمام اعمال و رفتار ما را زیر نظر دارند از این رو کوشش کنید در این سفر زینت مکتب اهل بیت باشید و با شرکت در نمازهای جماعت حرمین شریفین و نیز اُنس با قرآن و دعا و رفتار کریمانه، عشق و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را در دلها جاودان و پایدار نمایید.
متن کامل این پیام بدین شرح است:
بسمه تعالی
هم اکنون که پس از سال‌ها انتظار توفیق زیارت بیت الله الحرام و مرقد پیامبر اکرم(ص)، فاطمه اطهر و ائمه بقیع(ع) برای شما عزیزان فراهم گردیده و به میهمانی خداوند متعال فرا خوانده شده‌اید، به عنوان کوچکترین خدمتگزار زائران بیت الله الحرام توجه شما را به چند نکته مهم جلب می‌کنم:

1- حج رکنی از ارکان اسلام و یکی از جامع‌ترین عبادات است، خداوند متعال برکات و منافع فراوانی را در حج قرار داده که به عنوان نمونه می‌توان به آمرزش گناه، استجابت دعا و دستیابی به بهشت اشاره کرد، این منافع و برکات را کسانی دریافت خواهند نمود که با اخلاص در این راه قدم نهاده و بر غفلت‌های گذشته زندگی خویش خط بطلان کشیده، زمینه را برای دستیابی به تقوا فراهم سازند و با تمامی وجود در جهت تحقق ارزشهای دینی و اخلاقی تلاش نمایند.

2- سفر حج، عبادت عمر لقب گرفته و معمولاً بیش از یک‌بار برای عموم مردم این فرصت فراهم نمی‌شود، روزها و شب‌های این سفر به سرعت می‌گذرند و آنان که زمینه بهره‌وری از این روزها و شب‌ها را برای خویش فراهم نکرده باشند فرصت‌ها را از دست داده و در پایان جز حسرت و پشیمانی نصیب دیگری نخواهند داشت، از این رو تلاش کنید آمادگی لازم را برای بهره برداری هر چه بیشتر از این سفر نورانی فراهم سازید.

3- مکه و مدینه مهبط وحی و جای جای آن محل نزول قرآن‌کریم است، قرائت و فهم معانی این کتاب آسمانی در حرمین شریفین تأثیر شگرفی در روح و روان حج گزاران دارد، لذا از اُنس با قرآن کریم و بهره‌گیری از مفاهیم بلند و برکات آن در طول سفر غفلت نورزید که ما هر چه داریم از برکات این کتاب نورانی و الهی است.

4- اخلاق اسلامی یکی از ویژگی‌های میهمانان خداوند است، در این سفر جمعی با همسفران خود به رفق و مدارا و اخوت اسلامی رفتار نمایید و در برخوردها و رفت و آمدها صبور و بردبار باشید و با همه کریمانه رفتار نمایید تا شیرینی سفر برای همیشه در کام شما باقی بماند.

5- زائران عزیز، شما سفیران و پیام آوران انقلابی بزرگ و شهیدانی سرفراز هستید، ملت‌های مسلمان دنیا چشم امید به ایران اسلامی دوخته‌اند و با زائران ایرانی به دید ویژه‌ای می‌نگرند و تمامی اعمال و رفتار ما را زیر نظر دارند از این رو به مصداق کلام نورانی امام صادق(ع) که فرمودند: کُونُوا لَنا زَیْناً وَلاتَکُونُوا عَلَیْنا شَیْناً. کوشش کنید در این سفر زینت مکتب اهل بیت باشید و با شرکت در نمازهای جماعت حرمین شریفین و نیز اُنس با قرآن و دعا و رفتار کریمانه، عشق و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را در دل‌ها جاودان و پایدار نمایید.

6- اعمال و مناسک حج هر چند سخت و طاقت فرسا نیست لیکن نیازمند دقت و توجه جدی است از این رو در تمامی جلسات و برنامه‌های آموزشی حضور یافته، دانش و آگاهی‌های علمی خویش را افزایش دهید تا بتوانید از این سرزمین نورانی که یاد آور خاطرات و تاریخ صدر اسلام است درس‌های عملی و راه و رسم زندگی نو و جدید را از مکتب خداوند و رسول گرامی اسلام (ص) و ائمه اهل بیت(ع) بیاموزید و در بازگشت به ایران اسلامی آن آموزه‌ها را به خانواده و نزدیکان خود منتقل نمایید.

7- زحمت و مشقت لازمه هر سفر خصوصاً این سفر مقدس و نورانی است، میلیون‌ها انسان در زمان و مکانی‌خاص برای انجام‌فریضه‌ حج گرد هم می‌آیند، لذا در طول سفر صبور بوده، به‌ مقابله‌ با مشکلات برخیزید و نهایت همکاری را با خادمان خود در بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که با تمام توان در خدمت شما زائران عزیز هستند داشته باشید.

8- از آنجا که برکات و فوائد این سفر معنوی فراوان است لذا شیطان نیز در کمین ضیوف الرحمان می‌نشیند تا آنها را از فیوضات بزرگ حج محروم کند، بازارگردی بی‌هدف و توجه بیش از اندازه به خرید سوغات و غفلت از بهره‌گیری معنوی زمینه‌ساز موفقیت شیطان است، از این رو سعی کنید از هدر دادن فرصت‌ها، هزینه‌های زائد و نیز تشریفات پس از سفر کاسته، مبالغی از آن را برای احداث مدارس، رسیدگی به امور ایتام و بینوایان و کمک به محرومان مصرف نمایید تا خداوند طبق وعده‌ای که در قرآن داده است پاداش مضاعف به شما عنایت فرماید.

9- بانوان بزرگوار و شیرزنان وفادار به اسلام و انقلاب توجه داشته باشند که شعاع نورانی انقلاب اسلامی هم اکنون نقاط مختلف جهان را تحت تأثیر خود قرار داده و خیل عظیمی از حاجیان، مکتب اهل بیت(ع) و جلوه‌های انقلاب اسلامی را در عمل و رفتار زائران ایرانی جستجو می‌کنند، از این رو به تمامی خواهران اکیداً توصیه می‌کنم در طول این سفر، حجاب و پوشش اسلامی خود را کاملاً مراعات و با اخلاق و رفتار و منش خویش، الگوی بانوان جهان باشید.

10- زائران عزیز و گرامی، شرایط حج سالجاری، بسیار حساس و مهم است، موج افراط‌گری و خشونت، بسیاری از کشورها را فرا گرفته، و فتنه‌ها همچون پاره‌های شب تاریک به مسلمانان هجوم آورده‌اند، رژیم سفاک و کودک‌کش اسرائیل، مسلمانان بی‌پناه و مظلوم غزه را به خاک و خون کشیده، خانه و کاشانه آنان را ویران ساخته است و اختلاف‌افکنی آمریکا و متحدان او همچنان ادامه دارد و هر روز در کشورهای اسلامی قربانی می‌گیرد، از این رو لازم است بیش از گذشته به رهنمودهای حضرت امام خمینی(قدس سره) و مقام معظم رهبری(دام ظله) توجه نموده، با بکار بستن آنها از گسترش دامنه اختلاف و تفرقه جلوگیری به‌عمل آورید.

از این رو اکیداً توصیه می‌کنم با رعایت شعار حج سالجاری یعنی (حج، معنویت، خودباوری و اتحاد اسلامی) مراقب توطئه‌های دشمنان باشید و حج را به کانون معنویت، بیداری و وحدت امت اسلامی تبدیل و از هرگونه گفتار و رفتار تفرقه آمیز به شدت پرهیز نمایید.

11- همه عزیزان را به خشوع و ذکر و انابه، حضور در نمازهای جماعت، مهربانی با حاجیان و میهمانان خداوند، و پرهیز از وقت گذرانیهای بیهوده دعوت می‌کنم و از شما عزیزان می‌خواهم تا فضای عطر انگیز این سفر روحانی را از انگیزه‌های دنیایی و مادی دور نمایید و دل‌های خود را به خالق متعال پیوند زنید.

12- زائران عزیز، جان جانان امید محرومان و مستضعفان، امام از نظر غایب، حضرت ولی عصر(ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) همه ساله در مراسم حج حضور دارند و در عرفات در جوار شما مشغول مناجات با خدا هستند، در این سفر نورانی رفتار و اعمال خود را بگونه‌ای تنظیم نمائید که موجب خشنودی و رضایت آن حضرت گردد و در اماکن و زمان‌های خاص برای ظهور موفور السرور آن محبوب دل‌ها دعا نموده، زمینه ساز ظهور منجی آخرالزمان باشید.

از خداوند متعال حجی مقبول و سعیی مشکور و دعاهائی مستجاب شده برای شما عزیزان مسئلت دارم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها