امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103109
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، مجید فرخی ظهر امروز در دومین جلسه کار گروه سلامت شهرستان زنجان در زمینه وضعیت آب شرب شهرستان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از زنجان، مجید فرخی ظهر امروز در دومین جلسه کار گروه سلامت شهرستان زنجان در زمینه وضعیت آب شرب شهرستان زنجان اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات مناسبی در راستای رفع مشکلات آب در روستاهای شهرستان زنجان از سوی دستگاه‌های مرتبط انجام شده است.

وی در زمینه رفع مشکل کم‌آبی در برخی روستاهای شهرستان زنجان گفت: ارتباط خوب شرکت‌های آب شهرستان و استان زنجان با بخشداران موجب حل این مشکل در بسیاری از روستاهای این شهرستان شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه با کمبود شدید آب مواجه هستیم، تصریح کرد: باید اطلاع رسانی‌ مناسبی در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب به مردم و کشاورزان انجام شود.

فرماندار شهرستان زنجان ادامه داد: مردم با آشنایی از روند تولید آب و مشکلات و فشارهای موجود احساس مسئولیت بیشتری نسبت به صرفه‌جویی در مصرف آب می‌کنند.

فرخی با اشاره به اینکه منابع آب در شهرستان زنجان بسیار محدود است، تأکید کرد: گزارش‌ها حاکی از آن است که میزان حجم آب در سد تهم و منابع زیرزمینی با افت شدید مواجه شده است.

وی در زمینه علل افت حجم منابع آب در شهرستان زنجان ادامه داد: برداشت‌های غیر مجاز یکی از علل افت حجم منابع آب در شهرستان زنجان است.

این مسئول اعلام کرد: به دلیل کمبود آب در سال جاری فشارهای زیادی بر منابع آب‌های زیرزمینی برای تأمین آب شرب و زراعی وارد شده است.

فرماندار شهرستان زنجان به گستردگی جمعیت در برخی مناطق این شهرستان از جمله منطقه شرقی اشاره کرد و افزود: برای تأمین آب ‌مورد نیاز این جمعیت حجم بالای آب نیاز است.

فرخی با بیان اینکه تاکنون مدیریت خوبی در راستای ارائه آب به شهروندان شهرستان زنجان انجام شده است،‌ ادامه داد: مردم و ادارات مربوطه با همکاری یکدیگر می‌توانند مشکلات کمبود آب ‌را رفع کنند.

وی با تأکید بر اینکه اقدامات دستگاه‌های دولتی می‌تواند تأثیر بسزایی در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب داشته باشد، عنوان کرد: فرهنگ‌سازی مناسب و اطلاع‌رسانی مسئولان شرکت آب و فاضلاب شهرستان زنجان نسبت به آگاه‌سازی مردم از روند تولید و تصفیه آب از طریق رسانه‌ها می‌تواند تأثیر بسزایی در صرفه‌جویی مصرف آب داشته باشد.

این مسئول با اشاره به نظارت‌های انجام شده به صورت سرزده از تأسیسات تصفیه‌ خانه آب شهر زنجان، گفت: وضعیت کلر‌زنی آب‌های شهرستان زنجان به نحو مطلوب انجام می‌گیرد.

فرماندار شهرستان زنجان ادامه داد: شکستگی و نقص در طول شبکه آبرسانی موجب نبود بهداشت کافی در آب برخی مناطق است.  

فرخی با بیان اینکه مسئولیت نظارت و کنترل کیفیت آب به عهده دانشگاه علوم پزشکی است، تصریح کرد: در صورت مشاهده مشکل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی نیز موظف به حل مشکل هستند.

وی از نبود بهداشت در 14 روستای شهرستان زنجان خبر داد و افزود: وضعیت بهداشت آب این روستاها در وضعیت قرمز بوده و نیاز به کلرزنی دارد.

این مسئول تأکید کرد: مشکلات بهداشتی آب این روستاها باید ظرف مدت یک ماه حل و گزارشات و اقدامات به فرمانداری برای اعمال نظارت ارائه شود.

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه یکی از راه‌های پیشگیری از مشکل کمبود آب، آموزش آبدار هر منطقه است، تصریح کرد: مشکلاتی نظیر مشکل در منبع تأمین آب، شکستگی در شبکه آبرسانی، نیز یکی از علل پایین بودن کیفیت آب است.

انتهای پیام/73011/ق40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها