امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10311
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، فدراسیون روسیه و جمهوری صربستان بیانیه‌ای در خصوص برقراری مشارکت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، فدراسیون روسیه و جمهوری صربستان بیانیه‌ای در خصوص برقراری مشارکت راهبردی در تمامی زمینه‌ها سیاسی، تجاری-اقتصادی، فرهنگی،علمی- فنی و آموزشی امضاء کردند.

بر اساس مفاد این بیانیه، مشارکت راهبردی بین دو کشور بر اساس ارزش‌های مشترک دموکراتیک، اصل استقلال، تمامیت ارضی، برابری، عدم دخالت در امور داخلی، عدم تفکیک امنیت بین‌المللی بوده و دو کشور را مظوف کرده تا در راستای تامین امنیت ملی خویش، آسیبی به امنیت طرف مقابل وارد نکنند و مناقشات منطقه را مشترکا و با احترام به منافع یکدیگر حل و فصل کنند.

مشارکت راهبردی روسیه و صربستان همچنین توسعه همکاری‌های گسترده در تمامی زمینه‌های، هماهنگی اقدامات سیاسی در سطح منطقه و عرصه بین‌المللی و تلاش مشترک برای حل و فصل مناقشات و مشکلات منطقه در راستای تقویت صلح، ثبات و امنیت اروپا را در نظر دارد.

علاوه بر اینف بر اساس این سند مهم، دولت‌های روسیه و صربستان نسبت به توسعه مبادلات تجاری- بازرگانی، تماس‌های بازرگانی، گسترش طرح‌های سرمایه گذاری مشترک و همکاری در امور داخلی با هدف مبارزه با جنایات سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و مهاجرت غیرقانونی موظف شده‌اند. 

بیانیه مربوط به مشارکت راهبردی بین مسکو و بلگراد روز جمعه در پایان ملاقات "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه با "تامیسلاو نیکولیچ" رئیس‌جمهوری صربستان به امضاء رهبران دو کشور رسید.

ضمن اینکه پوتین در این دیدار تاکید کرد که مقامات مسکو همچون گذشته از مواضع صربستان در مذاکرات مربوط به کوزوو در سطح بین‌المللی کاملا حمایت خواهد کرد. رئیس‌جمهوری روسیه همچنین اعطای یک اعتبار مالی دیگر به دولت صربستان در آینده نزدیک را بعید ندانست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها