امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103113
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر ایران در نشست صمیمانه با خبرنگاران به مناسبت روز

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; محمد فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر ایران در نشست صمیمانه با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار توضیحاتی را در مورد مرکز آینده‌نگاری، واکسن مننژیت، امداد هوایی و ارسال کمک‌های هلال احمر به غزه داد.

وی در مورد مرکز آینده‌نگاری گفت: این مرکز با توجه به پیشرفت بشر در فناوری و همین طور احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه جدید در جهان فعالیت خود را آغاز می‌کند تا بتواند حوادث را پیش‌بینی کند.

فرهادی ادامه داد: مرکز آینده‌نگری محلی برای برنامه‌ریزی و تعیین استراتژی‌ها به شمار می‌رود و در این مرکز تدوین نظام جامع برای اقدامات هلال احمر در سوانح و بحران‌ها مدنظر قرار دارد.

وی با بیان اینکه طرح خبرنگار امدادگر طرح مناسبی به شمار می‌رود که باید برای آن برنامه‌ریزی شود گفت: ما در بحث آموزش همگانی مردم با شعار هر خانواده یک امداد‌گر به صورت جدی عمل می‌کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران با بیان اینکه 60 درصد طلب‌های سازمان‌های مجموعه هلال احمر وصول شده است گفت: با اقداماتی که انجام داده‌ایم دیگر مانند سال گذشته بحران واکسن مننژیت در کشور نخواهیم داشت.

به گفته وی مرکز تجهیزات پزشکی هلال احمر به عنوان بازوی وزارت بهداشت اقدام به واردات واکسن‌هایی کرده است که وزارت بهداشت توانایی واردات آنها را نداشته است.

فرهادی در خصوص افتتاح آمبولانس هوایی و اینکه آیا اقدامات این آمبولانس موازی‌کاری با امداد هوایی هلال احمر به شمار می‌رود گفت: در استفاده از لغات دقت کنیم و بدانیم که آنچه اخیراً راه‌اندازی شده آمبولانس هوایی است و مخصوص انتقال مجروحان و مصدومان.

وی تأکید کرد: اما بالگردهای ما کار امداد‌رسانی را برعهده دارند که این امداد‌رسانی هم می‌تواند کمک به مجروحان و مصدومان باشد و هم انتقال آب برای اطفاء حریق جنگل‌ها یا انتقال کمک‌های اولیه و بسته‌های غذایی به حادثه‌دیدگان.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در این زمینه فکر می‌کنم که با افتتاح آمبولانس هوایی، ‌هم‌افزایی و همپوشانی وزارت بهداشت و هلال احمر به وجود بیاید و این طور نشود که در جاده‌ای 100 متر جلوتر از پایگاه امداد و نجات هلال احمر پایگاه اورژانس ساخته شود.

وی خاطرنشان کرد: این گونه جلسات مشترکی که ما با وزیر بهداشت داریم این مباحث بحث می‌شود. امیدواریم شاهد اقداماتی در جهت هم‌افزایی و همپوشانی باشیم.
 
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که مدعی شد برخی اعتقاد دارند هلال احمر در قالب بسته‌های امدادی، سلاح و غذا ارسال می‌کند گفت: این موضوعات شایعات ضدانقلاب است و گرنه هلال احمر غیر از ارسال کمک‌های اولیه و تجهیزات امدادی، وسیله‌ای به غزه ارسال نمی‌کند چرا که هم فلسفه کار ما اقدامات بشردوستانه است و هم اینکه صلیب سرخ در اقدامات ما نظارت دقیق دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار