امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103115
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار فارس، مدیرعامل سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از بازدید 15 هزار نفری شهروندان از نمایشگاه  دستاوردهای ...

به گزارش خبرنگار فارس، مدیرعامل سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از بازدید 15 هزار نفری شهروندان از نمایشگاه  دستاوردهای کارآفرینان شهر تهران خبر داد.

 حسین زارع صفت در مراسم اختتامیه نمایشگاه  دستاوردهای کارآفرینان شهر تهران که شامگاه روز یکشنبه 19 مردادماه در بوستان قیطریه برگزار شد، ضمن تبریک هفته کارآفرینی و روز خبرنگار گفت:خبرنگاران نقش بی بدیلی در ارتقای فرهنگ جامعه و توجه  تمام  آحاد جامعه به ویژه مسئولین به مسائل و موضوعات مهم اجتماعی و جامعه دارند.

زارع صفت با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینان برتر شهر تهران با حضور مناطق 22 گانه شهر تهران و  70 غرفه در این نمایشگاه گفت:نزدیک به 15 هزار نفر از این نمایشگاه  بازدید کردند.

وی در ادامه گفت:این نمایشگاه  صحنه ای  از مشارکت و حضور تمام بخش های مرتبط با  حوزه  کارآفرینی و تمام  دستگاه های مسوول  در بخش تخصصی و موضوعی و انجمن های صنفی و بخش علمی و دانشگاهی در موضوع بخش  کارآفرینان فعال در مناطق 22 گانه شهرداری تهران بود.

وی ضمن تشکر از مناطق 22 گانه به ویژه شهردار منطقه 1 و قائم مقام و معاونین این سازمان در حوزه معاونت اجتماعی و مرکز خدمات اجتماعی که میزبانی این نمایشگاه  را بر عهده داشتند و تشکر از توجه اعضای شورای شهر تهران به مساله کارآفرینی  گفت:خوشبختانه ما مصوبات خوبی را در شورای شهر تهران داریم و همه ما دست به دست هم دادیم که برای ارتقای کارآفرینی در سطح شهر تهران که قطعا اقشار خاص اولویت  ما خواهند بود انجام وظیفه کنیم. ضمن این که شهروندان جامعه هدف ما هستند و می توانند از این بستر و تسهیلات استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به این که این سازمان افتخار دارد که به مساله کارآفرینی در تمامی ابعاد بپردازد گفت: یکی از ویژگی هایی که می تواند توسعه کارآفرینی را تسهیل کند در کنار هم قرار دادن حلقه های متصل به هم  در فرایند کارآفرینی چه در عرصه دانش و مهارت کارآفرینی و انگیزه های کارآفرینانه است  که بسیار مقدس و ارزشمند است.

به گفته زارع صفت کارآفرینان نه تنها در پی کسب ثروت و تولید ثروت هستند بلکه به عنوان یک مسوولیت اجتماعی به عنوان یک خدمت اجتماعی به مساله می پردازند.

وی افزود:زمانی که  شغلی ایجاد می شود مسلما در کنار آن بهره اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی هم نصیب خود و اجتماع می کند.

شهرداری تهران نقطه تجمع و پاتوق کارآفرینان

زارع صفت با اشاره به این که در نمایشگاه کارآفرینی دانش و مهارت کارآفرینی و تولید کارآفرینانه و در عین حال عرضه محصولات به عنوان یک نمونه کار موفق در کنار هم قرار گرفتند تصریح کرد:اما مهم تر از آن قرار دادن دستگاه های مسوول مانند بهزیستی،کمیته امداد،سازمان آموزش فنی و حرفه ای،وزارت کار، مراکز تولید علم کارآفرینانه مانند دانشکده کارآفرینی و دانشگاه های کارآفرینانه جهاد دانشگاهی و... در کنار یکدیگر و ایجاد بستر کارآفرینی  است که شهرداری تهران به عنوان نقطه تجمع و پاتوق کارآفرینان این زمینه را برای دستگاه های دیگر فراهم ساخته است تا تمام دستگاه ها در کنار یکدیگر قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد:باید از مناسبت ها برای برگزاری چنین نمایشگاه هایی استفاده کنیم.
 
ایجاد بازارچه های مستمر و مستقر در تهران برای عرضه محصولات کارآفرینان

وی به برگزاری نمایشگاه قرآنی و اجتماعی در شب های ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت:اما بخش عمده ای از آن نمایشگاه مرتبط به بخش کارآفرینی و عرضه محصولات کارآفرینان بود.بنابراین باید بتوانیم بازارچه های مستمر و مستقر را در سطح شهر تهران برای عرضه محصولات کارآفرینان ایجاد کنیم.

زارع صفت به شعار این نمایشگاه با عنوان«شهر خلاق، شهروند نوع آور و شهرداری کارآفرین» اشاره و افزود:باید برای تحقق این شعار بیش از پیش تلاش کنیم.

وی در پایان  ضمن تشکر از کارآفرینان و مسئولین برگزاری این نمایشگاه و اعضای شورای شهر تهران گفت:از ریاست کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران  نیز تشکر می کنم که مجدانه از ما حمایت می کنند.امیدوارم که بتوانیم وظیفه خودمان را در قبال مردم و شهرمان به نحو احسن انجام دهیم.

همچنین در این مراسم رضایی قائم مقام شهردار منطقه 1 نیز ضمن تشکر از سازمان رفاه در برگزاری این نمایشگاه از 13 تا 19 مردادماه و مشارکت خوب مردم و شهرداری های مناطق و مدیران کارآفرین گفت:این نمایشگاه نمایشی از دستاوردها و همت ایرانی است.

رضایی  ادامه داد: 26 سرای محله و 26 خانه کارآفرینی در منطقه 1 مشغول به فعالیت هستند  و هر روز موفقیت، پیشرفت و خودکفایی را در این خانه ها مشاهده می کنیم.

ناصحی: کار و کارآفرینی عزت آفرینی، زینت آفرینی و  آبرو آفرینی است

حجت الاسلام ناصحی، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران  نیز در این مراسم گفت:خدا را شاکرم که توفیق حاصل شد که در جمع شما کارآفرینان حضور پیدا کنم.همچنین از دست اندرکاران برگزاری این مراسم آقایان زارع صفت مدیرعامل سازمان رفاه، رمضان لطفی معاون  توانمندسازی و مشارکت های مردمی  این سازمان و رضایی قائم مقام شهردار منطقه 1 تهران که این توفیق را برای بنده فراهم ساختند، تقدیر و تشکر می کنم.

ناصحی در ادامه گفت:سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران این توفیق را پیدا کرد که چنین  نمایشگاهی را  برای کارآفرینان مناطق 22 گانه برگزار کند و این نمایشگاه محکی برای  سنجش ضعف ها و قوت ها در جهت  پیشبرد کارآفرینی باشد.

وی افزود:برگزاری این نمایشگاه  قابل قبول است  و محسنات بسیاری چون ایجاد دلگرمی و امیدواری برای تمام کارآفرینان را به همراه دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:سازمان رفاه را تشویق و ترغیب می کنم تا چنین بازارچه هایی را در نقاط مختلف شهر تهران ایجاد کند تا با  بخش عظیمی از کارآفرینان آشنا شود.

پیچیده ترین مغزهای دنیا از آن  ایرانی هاست

ناصحی افزود: ملت ایران مردمانی  باهوش، با ذکاوت و خوش استعداد هستند به طوری  که علمای علم و استماع معتقدند که پیچیده ترین مغزهای دنیا از آن  ایرانی ها  است.امروز می بینیم که ایرانی ها چه در خلاقیت های زمینی و چه در  خلاقیت های فضایی حتی کراتی که امروز یکی پس از دیگری تسخیر می شوند دستی دارند و حضور دارند.

وی در ادامه با بیان این که  ایرانی ها در زمینه استعداد،ذوق و سلیقه از جمله بهترین انسان های روی کره زمین هستند گفت: ایرانی ها  به تمام امکانات و زمینه رشد در بخش های مختلف دسترسی دارند و هیچ چیزی در کشور ما  کم و کسری ندارد.

ناصحی تاکید کرد:کارآفرینان باید  قدر خودشان را به لحاظ دینی بدانند زیرا کسی که کار نمی کند در اجتماع جایگاهی ندارد و مردم به  انسان های بیکار با دید یک شخصیت نگاه نمی کنند.اما  کار و کارآفرینی  در واقع عزت آفرینی ، زینت آفرینی و  آبرو آفرینی است و آن فرد احساس نمی کند که در این اجتماع جایگاهی ندارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: کشورهایی وجود دارند که هیچ کدام از ثروت های ملی ما را ندارند اما امروز این کشورها به لحاظ صنعت و اقتصاد و تکنولوژی حرف اول را در دنیا می زنند.

وی افزود:اگر سنگاپور در هر ساعت معادل یکصد میلیارد دلار نرم افزار می فروشد و یا  اسباب بازی می سازد و می فروشند،معادل یکصد میلیارد دلار درآمدزایی می کند.اگر مردم ژاپن یکهزار میلیارد دلار در حساب های پس انداز خود پول دارند و اگر چینی ها امروز بیش از 40 درصد واردات امریکا را در رابطه با تولیدات در اختیار  دارند، این موفقیت ها  حاصل همت بالا و ذوق و سلیقه انجام کار و ایجاد کار و تشویق به کارآفرینی است.
 
عضو شورای شهر تهران گفت:یکی از برنامه هایی که مورد  دقت و توجه و دغدغه اعضای شورا شهر تهران خصوصا در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا است، توجه ویژه به  بحث کارآفرینی است.

وی تاکید کرد:یقینا موضوع کارآفرینی را به صورت مستمر پیگیری خواهیم  کرد.با توجه به این مساله که شهردار تهران برای ایجاد کارآفرینی و خلاقیت ذهنی و ایده  شهروندان زمینه ای را فراهم و سرمایه گذاری می کند.البته امیدواریم مدیرعامل فعال و توانمند و با تجربه سازمان رفاه  جناب آقای زارع صفت این مسائل را بهتر از مسائل دیگر پیگیری کنند.

ناصحی در ادامه با اشاره به 70 غرفه شرکت کننده در این نمایشگاه گفت:انشالله  در نمایشگاه های بعدی و بازارچه هایی که ایجاد خواهد شد، شهروندان بهتر شناسایی شوند و  حضور داشته باشند و مورد  تشویق و حمایت قرار گیرند تا در پیشرفت کارهایشان توفیق داشته باشند.

وی در پایان  خطاب به کارآفرینان حاضر در مراسم گفت:از تمام کارآفرینان درخواست می کنم اگر می خواهند موفق شوند آنچه فراگرفته اند را به دیگران نیز آموزش دهند، زیرا زکات هر علم، فن و دانشی  آموزش آن به دیگران است.

براساس این گزارش در پایان این مراسم از تعدادی از کارآفرینان برتر مناطق 22 گانه،شهردار منطقه 1 و جمعی از مدیران فرهنگی و اجتماعی  مرتبط با این حوزه تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار