امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103124
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عصر امروز در حضور فانی وزیر آموزش و پرورش و محمد فرهادی رئیس جمعیت هلال‌احمر تفاهم‌نامه

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عصر امروز در حضور فانی وزیر آموزش و پرورش و محمد فرهادی رئیس جمعیت هلال‌احمر تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان این دو نهاد به امضاء رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه هلال‌احمر موظف به آموزش مطالب مربوط به پیشگیری و کاهش آسیب‌های ناشی از سوانح به دانش‌آموزان می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش در مورد این تفاهم‌نامه، گفت: توسعه مشارکت در برنامه‌های آموزش و پرورش جایگاه خاصی دارد و ما اعتقاد داریم با همکاری سایر دستگاه‌ها و مشارکت‌های مردمی می‌توان هم‌افزایی را در آموزش و پرورش افزایش داد و به اهداف تعیین شده دست پیدا کرد.

وی آموزش و پرورش را بزرگترین دستگاه کشور عنوان کرد که با همه مردم جامعه در ارتباط است و افزود: وقتی در ادبیات آموزش و پرورش کشورهای دنیا نگاه می‌کنیم می‌بینیم که یکی از اهداف آن‌ها آموزش چگونه زیستن و آموزش مهارت‌های در کنار هم زیستن است.

فانی ادامه داد: امروزه در دنیا می‌گویند که دانش‌آموز باید از پوست خود خارج شود و صرفاً به حفظ یات تکیه نکند، دانش‌آموز باید بیاموزد که تنها به خودش فکر نکند بلکه به فکر دیگران نیز باشد و در بحران‌ها بتواند نیرویی فعال شود.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، تفاهم‌نامه‌های این‌چنینی این وزارتخانه را تبدیل به یک فرا وزارتخانه می‌کند و امیدواریم که با همکاری هلال‌احمر بتوانیم وظایفمان را بهتر انجام دهیم.

فانی تاکید کرد: باید بتوانیم از امکانات دستگاه‌ها بخصوص بخش غیر دولتی بهره بگیریم تا به تربیت نسل آینده کشور کمک کنیم.

در ادامه این برنامه فرهادی رئیس جمعیت هلال‌احمر نیز با بیان اینکه سازمان جوانان هلال‌احمر قدمتی طولانی دارد، گفت: آموزش و توانمندسازی جوانان و آماده‌کردن آن‌ها برای سوانح مختلف از جمله وظایف سازمان جوانان به شمار می‌رود.

وی افزود: آموزش و پرورش می‌تواند از امکانات آموزشی و اردوگاهی ما برای آموزش نسل آینده کشور بهره بگیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها