امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۴:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103133
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، نوری المالکی نخست‌وزیر عراق به نیروهای امنیتی توصیه کرده که از بحران سیاسی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، نوری المالکی نخست‌وزیر عراق به نیروهای امنیتی توصیه کرده که از بحران سیاسی در عراق دوری کنند و از کشورشان حمایت کنند.

وی که در جمع فرماندهان نظامی و امنیتی عراقی سخنرانی می‌کرد، با اشاره به اینکه نظامیان مسائل سیاسی را رها کنند، تصریح کرد: «این مسئله را به مردم، سیاسیون و دستگاه قضایی واگذار کنید، دستگاه قضایی مسئول مقابله با نقض قانون و تصحیح اشتباهات براساس قانون اساسی و دادگاه فدرال است.»

نوری المالکی در ادامه خواستار ریشه کن شدن نظامیان فتنه گر از نیروهای مسلح عراقی شد.

نخست وزیر عراق در ادامه با بیان اینکه عراق و کل منطقه در یک جبهه واحد در مبارزه با تروریسم هستند و فرقی میان مسلمان، مسیحی، عرب، کرد، ترکمان و ایزدی در کردستان و بصره نیست تاکید کرد که کشور امانتی بر گردن ما است و باید با درایت و حکمت از آن حمایت کنیم.

نخست وزیر عراق در ادامه گفت: حل بحران در عراق تنها به حوزه امنیتی نباید اختصاص پیدا کند و باید در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و غیره ادامه یابد.

روز گذشته، فؤاد معصوم رئیس‌جمهور عراق، «حیدر العبادی» عضو حزب الدعوة را جهت تشکیل کابینه و در اختیار گرفتن پست نخست‌وزیری به پارلمان معرفی کرد.
انتهای پیام/ی
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها