امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103134
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «لس‌‌آنجلس» تایمز از آغاز ارسال تسلیحات سنگین برای کردهای عراق در سایه پیشروی گروه تروریستی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «لس‌‌آنجلس» تایمز از آغاز ارسال تسلیحات سنگین برای کردهای عراق در سایه پیشروی گروه تروریستی «داعش» به سمت اربیل خبر داده است.

دیروز هم یک مقام آمریکایی هم این خبر را اعلام کرده، اما جزئیات بیشتری در رابطه با نوع تسلیحات منتشر نکرد. به نوشته لس‌آنجلس‌تایمز، سازمان سیا در روزهای اخیر به طور مخفیانه چندین محموله کوچک تسلیحاتی به کردستان عراق ارسال کرده است. پنتاگون در حال آماده شدن برای افزایش حجم ارسال تسلیحات به این منطقه است.

یک مقام ارشد آمریکایی که خواست نامش افشا نشود، گفته است که با توجه به وضعیت اضطراری کنونی، تسلیحات مستقیما به کردها تحویل داده شده است.

یکی از سران کردستان عراق که او نیز خواسته نامش منتشر نشود، می‌گوید دریافت تسلیحات سنگین‌تر توسط کردها از آمریکا، پیش از این آغاز شده است.

وی که از اربیل تلفنی با «لس‌آنجلس تایمز» صحبت می‌کرد، گفت: «در این جنگ قدرت آتش بسیار مهم است. الان واقعا بین تسلیحاتی که آن‌ها به دست آورده‌اند و آنچه که ما داریم، هیچ توازنی برقرار نیست.»
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها