امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103135
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از  آلترنت، کشته شدن یک نوجوان هیجده ساله غیر مسلح  به نام مایک بروان توسط پلیس در میسوری، هیچ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از  آلترنت، کشته شدن یک نوجوان هیجده ساله غیر مسلح  به نام مایک بروان توسط پلیس در میسوری، هیچ توجیهی ندارد. هرچند دقیقا معلوم نیست که پلیس چگونه با بروان روبه رو شده است، اما طبق آخرین گزارش ها، او مورد دادرسی قرار نگرفته است.

سیاهان آمریکا، قاعده تعامل با پلیس را می دانند: تا وقتی بی گناه بودنتان ثابت نشود، مقصر هستید. پیش تر گزارش شد که پلیس هر 28 ساعت یک مرد سیاه‍پوست آمریکایی را می کشد. اگر در این تخمین زنان سیاه‍پوست را نیز در نظر بگیریم، این رقم بسیار بیشتر خواهد شد.

در بسیاری از موارد، هر مواجه پلیس با سیاه‍پوستان می تواند به خشونت فیزیکی و یا حتی مرگ بیانجامد. اریک گارنر از استاتن آیلند نیویورک، به فروش سیگار متهم شده بود. او از آنچه که آن را  یک بازداشت ناعادلانه دانست، احساس سرخوردگی کرد. او نقل می کند که پلیس با فشار بر گلوی او و گرفتن راه تنفسش، او را تا سر حد مرگ رسانده اند. وی می گوید:« نمی توانستم نفس بکشم». به نظر می رسد این بیانی پیش پا افتاده ای برای افسری است که تا حد مرگ گلوگاه او را فشرده بود.

مورد بعدی، داستان یک استاد دانشگاه ایالتی آریزونا  است که توسط پلیس به اتهام مقاومت در برابر بازداشت به جرم نقض مقررات عبور و مرور خیابان، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

در سال 2012، دانته سروین، افسر پلیس خارج از ساعت خدمت خود، با گلوله رکیا بوید، یک شهروند اهل شیکاگو را از پای درآورد. این حادثه پس از مواجهه این افسر با بوید و دوستانش به دلیل حضور در یک مهمانی همراه با موسیقی پر سر و صدا که در یک خانه برگزار می شد، روی داد. بوید غیر مسلح بود.

آنچه از این رویدادها و سایر نمونه های مشابه بر می آید، این است که به نظر می رسد خشونت اولین راه حل پلیس در مواجه با افراد سیاه‍پوستانی است که کوچکترین علامتی از مقاومت را نشان می دهند. به نظر می رسد اسپری فلفل، اسلحه تیزر، و نیروی غیر کشنده هنگام برخورد با افراد رنگین پوست چیزی است که اصلا به ذهن نمی رسد.

حقایق مرگ براون هنوز در حال جمع آوری است، اما آنچه آشکار هست این است که یک حمله همه جانبه به جامعه سیاه‍‍‍‍پوستان در حال وقوع است. طبق آمار ارائه شده توسط دفتر دادستانی ایالت، احتمال متوقف شدن تحقیقات پلیس  در ارتباط با سیاه‍پوستان در ایالت میسوری، نسبت به سفید پوستان 66 درصد بیشتر است. در حالیکه این ارقام الگوی نگران کننده ای را در ایالت میسوری آشکار می کند، مطمئنا این امر منحصر به این ایالت نیست.

واشنگتن پست گزراش داد که « نیمی از مردان سیاه‍ پوست تا سن بیست و سه سالگی حداقل یک بار دستگیر شده اند» و  اطلاعات مشابهی نشان می دهد که احتمال زندانی شدن مردان سیاه‍پوست 6 برابر بیشتر از مردان سفید پوست است.

این موارد نشان می دهد تعقیب تهاجمی نژادی  رنگین پوستان می باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد. اگر سیاه‍پوستان به صورت نامتناسبی مورد هدف قرار گیرند احتمال اینکه سفید پوستان از سیاست های عدالت کیفری شدیدتر نسبت به سیاهان، حمایت کنند بسیار بیشتر است.

در مورد مایک براوون، عادلانه است که بپرسیم آیا افسری که وی را کشت به رنگ پوستش توجه کرده و با خود افکر کرده است که نیازی به هیچ نوع دادرسی نیست!
 
انتهای پیام/  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها