امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103139
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
روزنامه عبری یدیعوت احارنوت در ضمیمه هفتگی خود از تصمیم کنیست رژیم صهیونیستی برای تشکیل کمیته حقیقت یاب بررسی دلایل شکست ارتش این رژیم  در جنگ سوم ...

روزنامه عبری یدیعوت احارنوت در ضمیمه هفتگی خود از تصمیم کنیست رژیم صهیونیستی برای تشکیل کمیته حقیقت یاب بررسی دلایل شکست ارتش این رژیم  در جنگ سوم غزه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از عکا  این تصمیم در جلسه رسمی و طولانی روز گذشته کمیسیون سیاست خارجی و امنیت کنیست و به ریاست زئیف الکین و دقایقی پس از اعلام پایان رسمی عملیات نظامی با هدف دستیابی به توافق با فلسطینی ها اتخاذ شد.

یدیعوت پیش بینی کرد که کمیسیون امنیت و  سیاست خارجی کنیست بزودی گزارشی غیر سری متشکل از استنتاجات اصلی از 30 روز جنگ علیه نوار غزه برای آگاهی افکار عمومی رژیم صهیونیستی منتشر کند. برپایه این گزارش احتمالا گزارش محرمانه ای نیز از مجموع بررسی ها در خصوص دلایل شکست ارتش تقدیم سرویس های امنیتی و اطلاعاتی این رژیم خواهد شد.

این گزارش می افزاید: کمیته اسرائیلی حقیقت یاب جنگ سوم غزه تحت نظارت کمیسیون امنیت و سیاست خارجی کنیست کار خود را آغاز خواهد نمود و نام تمامی اعضای آن محرمانه تلقی خواهد شد. این کمیته برروی اسنادی کار خواهد کرد که از سوی سازمان اطلاعات نظامی ارتش (امان) و دو سرویس شاباک (امنیت داخلی) و جاسوسی موساد(اطلاعات خارجی) در اختیار این کمیسیون قرار گرفته است.

همچنین قرار است درباره اطلاعاتی که پیرامون شبکه تونل های ،‌سیستم های هوشمند،‌مراکز ارتباطی جدید و پیشرفته مقاومت فلسطینی در اختیار این کمیسیون قرار گرفته بحث و اعلام نظر شود.

این کمیته همچنین درباره چرایی استفاده ارتش اسراییل از نفربرهای غیر امن در جنگ سوم غزه به دلیل حجم خسارتهایی که از این طریق تحمیل شده و همچنین موضوع اماکن تجمع  نیروهای ارتش در نزدیکی مرزهای نوار غزه  تحقیق خواهد کرد. بیشترین حجم تلفات انسانی  ارتش صهیونیستی در جنگ اخیر متعلق به زمانی است که ارتش خود را خارج از مرزهای غزه آماده حمله زمینی می کرد که در کمین نیروهای مقاومت قرار گرفت .

انتظار می رود بسیاری از رهبران سیاسی  نظیر بنیامین نتانیاهو  نخست وزیر و فرماندهان نظامی چون موشه یعالون وزیر جنگ و بنی گانتز رئیس ستاد ارتش صهیونیستی در برابر این کمیته حاضر و مشاهدات خود از جنگ سوم غزه را ارائه دهند.

گفتنی است رژیم صهیونیستی پیش از این در جنگ 33 روزه با لبنان در سال 2006 م و فاجعه حمله به ناوگان بین المللی آزادی غزه اقدام به تشکیل کمیته حقیقت یاب داد که اولی به نام وینوگراد و دومی به نام تیرکل هر دو دلایل شکست را متوجه شخص کردند تا مانع از آبرو ریزی ناتوانی ارتش این رژیم شوند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار