امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103148
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات انگلیس از اعزام قریب‌الوقوع بالگردهای شینوک به شمال عراق برای باصطلاح

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات انگلیس از اعزام قریب‌الوقوع بالگردهای شینوک به شمال عراق برای باصطلاح مقابله با گروه بعثی تکفیری داعش خبر دادند.

هر بالگرد ترابری شینوک به صورت استاندارد توانایی حمل 45 نفر را دارند.

در همین حال، روزتامه اشپیگل آلمان نوشت که « توماس دی مایتسیره» وزیر دفاع این کشور نیز گفت که وزارت متبوعش تاکنون تنها کمک‌های غیرکشنده به عراق ارسال می‌کرده ولی اگر  خطر نسل‌کشی در عراق جدی شود، آلمان‌ها مجبور به درنظر گرفتن ارسال سلاح برای ارتش عراق خواهند بود.

پس از ناکامی داعش در پیشروی به سمت بغداد و شکست سنگین در اطراف سامرا، پیکان حملات این گروه به سمت شمال عراق گرفته شد و با گام گذاشتن تروریست ها در شهرهای محل سکونت اقلیت‌های دینی و به خصوص پس از تصرف شهر  مسیحی‌نشین«قرقوشیه»، فرانسه خواستار برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت شد و چندی بعد نیز جنگنده‌ها و پهپادهای آمریکایی به بمباران اهداف داعش پرداختند.

ضمن آنکه این افزایش هدفمند کمک ها در حالی صورت می گیرد که بغداد درگیر پروسه سیاسی تعیین نخست وزیری است به گونه ای که بسیاری تحلیل گران معتقدند این کمک ها با هدف تضعیف نوری مالکی و تقویت گزینه جدید نخست وزیری عراق یعنی حیدر العبادی صورت می گیرد چون غربی ها معتقد بودند باید آن بخش از سیاست های مالکی را که با قدرت به دنبال نابودی داعش بود را تضعیف کنند و این گونه القاء نمایند که حتی با نبود مالکی نیز می توان با داعش مبارزه کرد. در جارچوب این تحلیل به محض اینکه دولت جدید در عراق شکل گیرد احتمالا از شدت حملات غرب به داعش در عراق کاسته خواهد شد و با دیگر فشارها برای امتیاز گیری سیاسی از دولت جدید بغداد نیز آغاز خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها