امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103154
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارات امور خارجه ایران در بیانیه‌ای حمایت خود را از گامهای برداشته شده در مسیر تکمیل روند سیاسی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارات امور خارجه ایران در بیانیه‌ای حمایت خود را از گامهای برداشته شده در مسیر تکمیل روند سیاسی در عراق اعلام کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:

«جمهوری اسلامی ایران از مجموعه گامهای برداشته شده در مسیر تکمیل روند  سیاسی در عراق و برگزاری موفق سومین دوره انتخابات پارلمانی این کشور حمایت نموده و موفقیتهای بدست امده در تحقق انتخاب روسای سه گانه عراق و طی شدن روند تکمیل مراحل تشکیل دولت جدید بر اساس زمانبندی پیش بینی شده در قانون اساسی این کشور را به مردم , حکومت و مرجعیت عراق تبریک می گوید .

اصول و مبانی مورد توجه و تاکید جمهوری اسلامی ایران در خصوص تعیین نخست وزیر و تشکیل دولت جدید عراق از ابتدا بر مولفه های قانون اساسی و قانون انتخابات , رهنمودهای مرجعیت عالی و توافق در هم پیمانی ملی مبتنی بوده است . بر همین اساس از تعیین هرچه سریعتر اعضای کابینه توسط نخست وزیر و طی شدن مراحل اخذ رای اعتماد در مجلس ملی عراق حمایت می نماید . بدیهی است جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته کمکها و حمایتهای خود را از دولت و ملت عراق در مبارزه با تروریسم و همچنین تقویت ثبات و امنیت آن کشور ادامه خواهد داد و از نقش مرجعیت عالی و همه نیروهای سیاسی عراق در حفظ وحدت , حاکمیت ملی و تسریع در روند تکمیل پروژه شکل گیری دولت جدید قدردانی می نماید.
انتهای پیام/م.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار