امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103169
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «نیویورک‌تایمز» روز چهارشنبه در گزارشی به موضوع صادرات نفت فوق سبک (کاندنسیت) از ایران پرداخته و

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه «نیویورک‌تایمز» روز چهارشنبه در گزارشی به موضوع صادرات نفت فوق سبک (کاندنسیت) از ایران پرداخته و نوشته است که این محصول موجب شده تا تهران بتواند تحریم‌های اعمال‌شده علیه خود را دور بزند.
بنا بر این گزارش، بخش اعظم این فرآورده نفتی خود را به چین و دیگر بازارهای آسیایی صادر کرده و از این طریق در حال توسعه صادراتی است که می‌تواند سالانه درآمدی چندین میلیارد دلاری برای این کشور به همراه داشته باشد.
بر اساس آمارهای گمرک، ایران در ماه‌های اخیر روزانه 525 هزار بشکه کاندنسیت صادر کرده که این رقم دو برابر صادراتی است که ایران سال گذشته انجام می‌داد. تنها در سه ماهه گذشته، صادرات این فرآورده، درآمدی 1.5 میلیارد دلاری برای ایران به همراه داشته است.
به نوشته نیویورک‌تایمز، صادرات این محصول موجب می‌شود تا مجموع صادرات نفتی ایران به 1.4 میلیون بشکه در روز برسد و در عین حال متن تحریم‌های ایران نقض نشده باشد. مقامات آمریکایی با بیان اینکه این مسئله بر خلاف «روح توافقنامه تحریم‌‌ها» است، می‌گویند که این موضوع را با طرف ایرانی در میان گذاشته‌اند.
بر اساس توافق موقتی که سوم آذر سال گذشته میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد، میزان صادرات نفت ایران باید در سطح متوسط 1 میلیون بشکه در روز باقی بماند. 

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار