امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103177
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما، حجت‌الاسلام «مصطفی توکلیان» مدیر گروه معارف شبکه یک

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه قرآن و معارف سیما، حجت‌الاسلام «مصطفی توکلیان» مدیر گروه معارف شبکه یک سیما با اشاره به حفظ موضوعی آیات در طرح قرآنی 1448 برای نخستین‌بار گفت: با توجه به اینکه حفظ موضوعی آیات قرآن نسبت به حفظ ترتیبی و جزء به جزء کاربرد بیشتری دارد به نظر می‌رسد در طرح قرآنی 1448 استقبال بیشتری نسبت به دوره‌های گذشته طرح صورت گرفته است.

روند حفظ موضوعی طولانی نیست

وی یادآور شد: به هر حال حفظ موضوعی آیات قرآن برای بسیاری از افراد راحت‌تر است و مانند حفظ اجزای قرآن روندی طولانی ندارد و به همین دلیل است که استقبال از این طرح در مقایسه با دوره‌های گذشته که به حفظ ترتیبی و اجزاء قرآن می‌پرداخت بیشتر شده است.

آیات مربوط به سبک زندگی مخاطبان طرح را افزایش داده است

مدیر گروه معارف شبکه یک سیما در ادامه گفت: از دیگر دلایلی که موجب استقبال از طرح قرآنی 1448 شده توجه به آیات مرتبط با سبک زندگی اسلامی و اقتصاد و فرهنگ است که در شعار سال جاری از سوی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته است.

وی درباره برنامه 1448 این شبکه که همزمان با اجرای طرح قرآنی 1448 هر روز پخش می‌شود، گفت: برنامه 1448 شبکه یک سیما چندین آیتم مختلف دارد که کارشناسی حفظ، کارشناسی مفاهیم و معرفی کتاب‌های قرآنی از جمله این آیتم‌ها است.

مدیر گروه معارف شبکه یک سیما اظهار کرد: در بخش حفظ که کارشناسی آن را «معتز آقایی» حافظ کل قرآن کریم بر عهده دارد درباره آیات روز که در طرح‌ درس‌های 1448 پیش‌بینی شده مطالبی بیان می‌شود تا علاقه‌مندان و شرکت‌کنندگان بتوانند آیات مورد نظر را به راحتی حفظ کنند.

بیان مفاهیم آیات توسط حجت‌الاسلام قرائتی

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام قرائتی کارشناس مفاهیم و تفسیر آیات در این برنامه است، افزود: پس از بیان مطالبی درباره حفظ آیات در این برنامه تلویزیونی، حجت‌الاسلام قرائتی به بیان مطالبی درباره مفاهیم و تفسیر آیات روز می‌پردازد تا شرکت‌کنندگان در طرح، با معانی و مفاهیم آیات به خوبی آشنا شوند.

وی در پایان گفت: برنامه قرآنی 1448 شبکه یک سیما که در راستای اجرای طرح قرآنی 1448 است هر روز از ساعت 12:30 به مدت نیم ساعت به روی آنتن این شبکه تلویزیونی می‌رود.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها