امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103186
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دومین روز از جشنواره «زیر چتر لبخند» که به رادیو ایران اختصاص داشت روز دوشنبه بیستم مرداد با حضور دکتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دومین روز از جشنواره «زیر چتر لبخند» که به رادیو ایران اختصاص داشت روز دوشنبه بیستم مرداد با حضور دکتر محمد حسین صوفی معاون صدا، دکتر حمید شیخ محمدی مدیر رادیو ایران محمد صادق رحمانیان - مدیر رادیو صبا به همراه تنی چند مدیران و برنامه سازان و مخاطبان رادیو ایران در سالن کوثر سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، حمید شیخ محمدی مدیر شبکه رادیویی ایران و متولی جشنواره در روز دوم ضمن خوش آمدگویی به همه حاضران و هنرمندان گفت: در معاونت صدا بنا شد جشنواره کوچکی با عنوان زیر چتر لبخند برگزار کنیم که بعد از آن برای استفاده بیشتر مخاطبان تصمیم گرفته بر این شد تا این فستیوال در چند روز به طول بینجامد و هر شبکه متصدی یک روز باشد.

وی با بیان اینکه روز دوم به بخش اختصاص دارد و سهم شبکه رادیویی ایران است، افزود: از همه هنرمندان حاضر در جمع و به خصوص هنرمندان جمعه ایرانی و کوی نشاط تشکر می کنم که با هنرنمایی خود لحظاتی را برای مردم و مخاطبان به یادگار گذاشتند.

در ادامه این مراسم،"محمد حسین صوفی" معاون صدای جمهوری اسلامی ایران با اصرار علیرضا جاویدنیا به روی صحنه رفت و ضمن خوش آمدگویی به همه مخاطبان و هنرمندان گفت: روز دوم جشنواره به همت رادیو ایران برگزار شد و به نوعی رادیو ایران متولی این جشنواره بود؛ عده ای رادیو ایران را پدر و عده ای مادر شبکه های رادیویی می دانند می دانند که جا دارد از همکاران این شبکه رادیویی برای برگزاری این گردهمایی و اهتمام جدی در تولید و پخش برنامه های طنز و شادی آفرین تشکر کنم.

وی در ادامه سخنانش افزود: افتخار رادیو این است که در همه عرصه ها حضور دارد به تعبیر دیگر رادیو به عنوان رسانه تاثیر گذار و فرهنگ همیشه تلاش کرده تا در همه عرصه حضوری فعال داشته باشد.

دکتر صوفی طنز و ایجاد فضایی با نشاط را یکی از مهم ترین وظایف رادیو دانست و گفت: برای ترویج فضای شادی در جامعه رادیو می بایست برنامه های شادیانه خود را در قالب طنز و فکاهی پخش کند.

وی که معتقد است که مردم در همه زمان ها به برنامه های طنز نیازمندند اولویت کار خود را در حوزه صدا طنز می داند و درباره آن می گوید: در سال 1390 اولین جشنواره طنز به همت "جمعه ایرانی" برگزار شد که در آنجا گفتم از همه گروه های طنز تقاضای کمک داریم خوشبختانه این اتفاق افتاد و تولید برنامه های طنز افزایش یافت.

معاون صدا در ادامه ضمن اشاره به این که مردم ایران مردمی با فرهنگ هستند وخنداندن آنان کار سختی است تصریح کرد: خندیدن باید تبدیل به یک فرهنگ و هنجار شود برای این که این اتفاقات بیفتد رادیو وظیفه خود دانسته که برنامه های شادی آفرین را در قالب برنامه های طنز تولید کند که خوشبختانه شبکه های رادیویی مسیر رو به رشدی را آغاز کرده اند.

وی پایان سخنانش را به شبکه تازه تاسیس «صبا» اختصاص داد و درباره آن گفت: این شبکه رادیویی فضایی را فراهم نموده تا برنامه سازان فعال در حوزه طنز با آرامشی خاطر به تولید محتوا بپردازند.

در ادامه این مراسم "علیرضا خمسه" که مهمان ویژه این جشنواره بود ضمن خوش آمدگویی به همه مردم و هنرمندان گفت: سال های دور با رادیو همکاری داشتم؛ رادیو توان تسخیر دل ها را از طریق گوش دارد، اینجا هنرمندان بزرگسالی به اجرای نمایش هایی طنز برای کودکان پرداختند که اگر در سال های دور رادیو را گوش می کردیم فکر می کردیم که عده ای کودک پشت میکروفون قرار دارند و نمایش ها را اجرا می کنند ولی الان که می بینم همگی مادران و پدران بزرگسال هستند.

در خلال این مراسم، از هنرمندانی چون عباس محبی، رضا عبدی، منوچهر آذری، سعید توکل، تورج نصر، ناهید امیریان، مهدی صباغی، اردشیر منظم و علیرضا جاویدنیا ناهید امیریان بازیگر و مدیر دوبلاژ سیما و سعید توکل نویسنده، سردبیر و تهیه کننده «جمعه ایرانی» تقدیر به عمل آمد.

در پایان مراسم نیز از برگزیدگان حوزه طنز، غلامرضا عزتی برای برنامه «یک روز خط خطی» از رادیو صبا، امیر عباس اشرف تهیه کننده برنامه «کوی نشاط« شاهرخ باقری نژاد نویسنده برتر برنامه ی «دلخنده» از شبکه ایران، عباس محبی بازیگر ، نگین خواجه نصیر بازیگر، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

لازم به یادآوری است، در بخش گوینده برتر علیرضا جاویدنیا برای برنامه «نسخه های خط خطی» و علیرضا آزادگان مهر برای برنامه «کوی نشاط» حایز رتبه برتر شدند.

همچنین در بخش های «نمایش» «طنز تعامل محور با شنونده» و بخش مسابقه ای برنامه های طنز نیز به ترتیب میر طاهر مظلومی از رادیو نمایش، محمد عیوضی از شبکه صبا، سعید توکل تهیه کننده جمعه ی ایرانی از رادیو ایران توانستند رتبه برگزیده را به خود اختصاص دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها