امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10320
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش نیجریه و نیروهای ویژه فرانسوی صبح دیروز جمعه به یک اردوگاه ارتش این کشور در شهر صحرایی آغادیز ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش نیجریه و نیروهای ویژه فرانسوی صبح دیروز جمعه به یک اردوگاه ارتش این کشور در شهر صحرایی آغادیز که مهاجمان مسلح در آنجا مخفی شده بودند حمله کردند.

وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد: این حمله سحرگاه جمعه روی داد و به کشته شدن دستکم دو تن از تروریست هایی منجر شد که پنجشنبه گذشته در پی یک حمله انتحاری با خودروی بمب گذاری شده به این پادگان هجوم بردند.

در جریان تبادل آتش پنجشنبه گذشته بین سربازان پادگان با مهاجمان مسلح 18 سرباز و تعدادی از مهاجمان کشته شدند.

یک نماینده پارلمانی اغادیز به خبرگزاری فرانسه گفت: حمله نهایی نیروهای نیجری و فرانسوی به پادگان به کشته شدن سه تن از تروریست ها و سه تن از گروگان ها و یک غیرنظامی منجر شد.

این حمله علیه یکی از ساختمان های پادگان که سربازان آموزشی در آنجا به گروگان گرفته شده بودند صورت گرفت.

در حمله دیگر پنجشنبه گذشته در شمال مالی یک خودروی بمب گذاری شده به سایت معدنی شرکت هسته ای آروای فرانسه در شهر الیت در شمال نیجر هجوم برد که بر اثر آن 13 تن از کارگران سایت زخمی شدند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه نیز حملات  در شمال نیجر را محکوم کرد.

شرکت هسته ای آروای فرانسه نیز اعلام کرد که تدابیر امنیتی در دیگر سایت های معدنی وابسته به این شرکت در نیجر را شدت بخشیده است.

القاعده در مغرب عربی که مسئولیت این حملات را برعهده گرفته اعلام کرده است که در واکنش به کمک نظامی نیجر به فرانسه در مقابله با گروه های مسلح در شمال مالی دست به این اقدام زده و حملات بیشتری را نیز در این کشور تدارک دیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها