امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103206
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست تخصصی «دفع فتنه‌های جدید، استحکام قدرت ملی با

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست تخصصی «دفع فتنه‌های جدید، استحکام قدرت ملی با محوریت ولایت فقیه» با حضور جمعی از چهره‌های دانشگاهی، تعدادی از رایزنان فرهنگی سابق ایران در کشورهای مختلف، کارشناسان فرهنگی و منطقه خاورمیانه در محل این سازمان برگزار شد.

امیر موسوی رایزن سابق فرهنگی کشورمان در سودان در سخنان خود با اشاره به تصاحب انقلاب‌های عربی به وسیله‌ افراد غیرانقلابی در این کشورها گفت: آنچه الان در کشورهای عربی به نام بهار عربی اتفاق می‌افتد و ما آن را با نام بیداری اسلامی می‌شناسیم، حدود 3 ماه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، هم انجام شده بود، ولی موفقیت‌آمیز نبود؛ زیرا انقلاب ایران را ولایت فقیه اداره کرد.

وی افزود: وقتی در تونس حرکت انقلابی آغاز شد، نیروهای انقلابی و اسلامی زمام امور را در دست داشتند؛ ولی در ادامه، حرکت مردم توسط غیر اسلامی‌ها و غیر انقلابی‌ها مصادره شد و آنچه در تونس روی می‌دهد، جدای از یک انقلاب اسلامی است، متأسفانه این شرایط در مصر، لیبی ـ که در بدترین حالت قرار دارد ـ و یمن هم حاکم است، اما این جریان نتوانست در سوریه موفق شود.

موسوی بیان داشت: در ایران و روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی، نهضت آزادی هم به دنبال مصادره انقلاب بود، می‌خواست کاری را انجام دهد که امروزه در تونس و مصر و یمن شاهدیم، اما به خاطر حضور هوشمندانه امام (ره) و آگاه بودن مردم نتوانستند و جریان‌های دیگر هم که امیدشان ناامید شده بود، اقدام به حرکت‌های دیگر سیاسی و امنیتی مانند ایجاد جنگ و درگیری مستقیم، کودتا، ترور، تظاهرات، اعتصاب و ... کردند که رهبری و ولایت فقیه که منجر به بسیج عمومی در کشور شد، مانعی بزرگ سر راه آنان قرار داد.
 



رایزن سابق فرهنگی کشورمان در سودان ادامه داد: آنچه در عراق و دیگر کشورها در قالب تحرکات تروریستی دیده می‌شود، در ایران هم رخ دادند. انفجارها و ترورها در سطح شهر انجام می‌شد، اما نقش مهم ولایت‌فقیه، مردم را در مسیر درست هدایت کرد.

وی همچنین با بیان اینکه پس از رحلت حضرت امام(ره) بسیاری امیدوار بودند که حرکتی برخلاف انقلاب اسلامی در ایران رخ خواهد داد، افزود: بعد از بحران‌ها و توطئه‌ها در ایران رنگ و بوی دیگری گرفته و پیچیده‌تر شدند، بحران‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، تحریم‌ها و توطئه‌ها چند برابر شدند، اما انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری جمهوری اسلامی، دل‌های مؤمنان را شاد کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: پس از ناامیدی دوباره دشمنان، دشمن که غیرمستقیم و با تجهیز و تحریک صدام و یا گروه‌های چریکی به مقابله با ایران می‌پرداخت، این بار رویارویی مستقیم را انتخاب کرد؛ چون تحمل اینکه باز هم به صورت غیرمستقیم به مقابله با ایران بپردازد را نداشت.

وی در پایان گفت: در حوادث اخیر منطقه و توطئه‌ای که دشمنان با به راه‌اندازی داعش ایجاد کرده‌اند، نیز ما اعتقاد داریم که اگر مردم عراق همچنان که تا حال نشان داده‌اند، می‌توانند با پیروی از مرجعیت و رهنمودهای مقام معظم رهبری به خوبی بر این بحران فائق شوند.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار