امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103209
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با ادامه‌ جنایات و وحشی‌گری‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل در غزه و در اعتراض به سکوت مجامع بین‌المللی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با ادامه‌ جنایات و وحشی‌گری‌های رژیم کودک‌کش اسرائیل در غزه و در اعتراض به سکوت مجامع بین‌المللی در قبال این نسل‌کشی صهیونیست‌ها، انجمن علمی و فرهنگی «ابلاغ» با همکاری خانه‌ فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در راولپندی، محفل شعر «حماسه‌ مقاومت فلسطین» را در محل این خانه‌ی فرهنگ برگزار کرد.
 
در این محفل شعر که با حضور شاعران معروف شهر راولپندی برپا شد، دانشوران، ادبا و شعرای این شهر، شرکت کردند و به قرائت اشعار خود با موضوع مظالم اسرائیل در فلسطین و حماسه‌ی شکل گرفته در غزه پرداختند.
 
از جمله شعرای معروف این شهر که در این محفل باشکوه شرکت داشتند، می‌توان به سید نصرت زیدی، سید نبی هادی رضوی، عنصر حسن، تنویر حیدر، علی یاسر، شهاب صفدر، اصغرعابد، وفا چشتی، شرف‌الدین شامی، قیوم طاهر، احسان اکبر اشاره کرد.
 
تنویر حیدر، سرپرست انجمن ادبی «ابلاغ» از شرکت‌کندگان در این محفل ادبی و از مسئول خانه‌ فرهنگ ایران در راولپندی به خاطر همکاری‌های مناسب برای اجرای این برنامه در حمایت از مظلومین فلسطین، قدردانی کرد و شعری را با موضوع  فلسطین دکلمه کرد.
 
محمد اکبری، مسئول خانه‌ فرهنگ ایران در راولپندی نیز در سخنانی کوتاه از شعرای برجسته‌ی پاکستانی حاضر در این محفل ادبی که با احساس مسئولیت نسبت به مظالم در حال انجام صهیونیست‌ها در غزه موضع‌گیری کرده و در حمایت از مظلومین دست به قلم برده و اشعاری را سروده‌اند، تشکر گرد و پیروزی مقاومت را علیرغم مظالمی که در حقشان روا داشته می‌شود را از هم اکنون قابل مشاهده دانست.
 
وی واکنش در مقابل منکرات را دستور الهی دانست که در قرآن کریم مورد تأکید قرار گرفته و سکوت کنندگان در مقابل مظالم را از زبان انبیاء بزرگ، مورد لعن خداوندی قرار داده است.
 
وابسته‌ فرهنگی ایران در راولپندی همچنین وقایع جاری در غزه را میزانی دانست که پیروان فرامین الهی و دستورات نبی مکرم اسلام (ص) را از دشمنان اسلام و منافقان قابل تشخیص کرده است و با شاهد مثال آوردن از قرآن کریم و مطابقت دادن آن با زمان حال یادآور شد که خداوند متعال وقتی یکی از بزرگ‌ترین وقایع تاریخ اسلام که معراج پیامبر عزیز اسلام است را طراحی و اجرا می‌کند، در عین توجه دادن به مسجد‌الحرام و شروع معراج از این مکان مقدس، ادامه‌ی مسیر معراج را بیت‌المقدس قرار داده و تقدس آن سرزمین را یادآور می‌شود.
 
اکبری گفت: در موضوع جنگ غزه، دو نوع برخورد از سوی جهان اسلام به عمل آمد؛ یک موضع‌گیری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بود که ایشان مطابق با دستورات الهی و تأکیدات پیامبر گرامی اسلام (ص) از همه‌ی مسلمانان و همچنین سران کشورهای اسلامی خواستند که اختلافات را کنار گذاشته و به کمک یکدیگر از فلسطین حمایت و آنها را در مقابل این همه ظلم و ستمی که به این مردم بی‌دفاع می‌شود، تجهیز و تسلیح کنند.
 
مسئول خانه‌ فرهنگ ایران در راولپندی ادامه داد: موضع‌گیری دوم از سوی کشورهای عربی و حتی حاکمان بر مسجدالحرام بود که درست برخلاف دستورات الهی و تأکیدات پیامبر گرامی اسلام (ص) به جای اهمیت دادن به قبله‌ اول مسلمین، کنار دشمنان قسم‌خورده‌ی اسلام علیه مسلمانان غزه توطئه می‌کنند.
 
وی ابراز امیدواری کرد که شعرای متعهد و متفکر حاضر در جلسه بتوانند با اشعار خوب خود، واقعیت جوامع اسلامی را به افکار عمومی منتقل کنند و این وظیفه‌ی خطیر بیدارگری را به خوبی به انجام برسانند.
 
در ادامه، احسان اکبر، رییس جلسه، هدف از برگزاری این محفل را بیداری امت اسلامی برابر مظالم صهیونیست‌ها بیان و ابراز امیدواری کرد که کشورهای اسلامی با الگوگیری از ایران اسلامی به سکوت خود پایان داده و از ظلمی که بر مردم فلسطین جاری می‌شود، جلوگیری کنند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها