امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 103212
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
«سیدرامین موسوی ملکی» در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: برنامه صبحی دیگر با بخش های جذاب و متنوع سعی در آموزش سبک زندگی صحیح به ...

«سیدرامین موسوی ملکی» در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: برنامه صبحی دیگر با بخش های جذاب و متنوع سعی در آموزش سبک زندگی صحیح به خانواده ها دارد. این برنامه خانوادگی در حدود چهار سال از شبکه آموزش به آنتن رفته است و مخاطبان زیادی را جذب کرده است. آیتم های متنوع، استفاده از حضور کارشناسان و متخصصان در رشته های گوناگون از ویژگی های آیتم های این برنامه صبحگاهی است. زبان ساده و صمیمی برنامه صبحی دیگر به همراه رابطه دوستانه مجریان برنامه آرامش را به خانه بینندگان وارد می کند. 
وی درخصوص انتخاب آیتم های گوناگون برنامه گفت: با توجه به سیاست و رسالت شبکه آموزش، ما آیتم هایی انتخاب کریم که جدا از جنبه سرگرمی، فرم و ساختاری، از یک فضای آموزشی نیز بهره ببرد، مانند دیگ رنگی و دیگ سنگی، تا همسو با سیاست شبکه آموزش برنامه را پیش ببریم.
وی افزود: سیاست برنامه به این شکل است که هم از نظر رنگ و لعاب و ساختار مخاطب را راضی نگه داریم و هم بر اساس رسالتی که شبکه آموزش دارد، بتوانیم آموزش را هم به بینندگان بدهیم.
تهیه کننده برنامه صبحی دیگر، به نحوه انتخاب مهمانان برنامه اشاره کرد و اظهار داشت: ما دغدغه های جامعه را بر اساس موضوعات مختلف دسته بندی کردیم؛ به عنوان نمونه آموزش زندگی در پنج سال ابتدایی ازدواج و یا مسائل حقوقی که مردم درباره آنها سوال دارند و یا مسائل پزشکی بویژه در زمینه پیشگیری از بیماری ها، از جمله مواردی است که ما سعی کرده ایم در برنامه با مطرح کردن آنها به سوالات مردم پاسخ دهیم.
وی ادامه داد: در خصوص آیتم های دیگر مثل آموزش گل و گیاه، از کارشناس هایی دعوت می کردیم تا به مردم درباره نحوه پرورش و نگهداری از گل و گیاه های آپارتمانی آموزش دهند و یا در بخش دیگ رنگی خود مردم به مردم آموزش می دهند؛ ما به خانه های مردم می رفتیم و آنها هم برای مردم پخت غذا را آموزش می دهند و یا با توجه به اهمیت فضای بومی کشورمان، در بخش دیگ سنگی، غذاهای سنتی توسط خود روستاییان و مردم شهرهای مختلف، آموزش داده می شود.
موسوی افزود: در بخش دیگری از برنامه، با دعوت از کارشناس، نحو چیدمان منزل را آموزش می دهیم؛ خانه های 70 ال 100 متری و در آن بر اساس داشته های موجود که اغلب در منازل یافت می شود، چگونگی چیدمان در منزل را آموزش می دهیم تا هزینه های اضافی برای مردم بوجود نیاید.
آموزش سبک زندگی هدف برنامه «صبحی دیگر»
وی در خصوص بخش معارف برنامه «صبحی دیگر» توضیح داد:  پنج شنبه ها یک بخش معارفی داریم که بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوصی سبک زندگی، ما نیز سعی کرده ایم که در خصوص ابعاد مختلف سبک زندگی، مانند رفتارمان در جامعه، احترام به مخاطب و والدین، با حضور دکتر گوهری عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق بحث و بررسی انجام دهیم و یا در روزهای دوشنبه ارتباط والدین با یکدیگر و فرزندان را آموزش می دهیم.
«صبحی دیگر» یک مجله تصویری است
تهیه کننده برنامه «صبحی دیگر» با بیان اینکه این برنامه یک مجله تصویری است، تصریح کرد: در این مجله تصویری همه نیازهایی که یک بیننده دارد را به صورت خوراک در اختیارش قرار می دهیم.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش جمعیت بارها تاکید داشته اند و همچنین دکتر دارابی، معاون محترم سیما همیشه دغدغه هایش منویات رهبری بوده است، همیشه سعی کردیم این موارد را تک به تک تا آنجایی که در ساختار برنامه مان می گنجد، رعایت کنیم.
وی ادامه داد: ما در مسئله افزایش جمعیت به سراغ کودکانی می رفتیم که خواهر یا برادر ندارند و از زبان آنها مسائل و معضلات مربوط به این موضوع را مطرح می کردیم و یا در آیتم بچه ها فرشته اند سعی می کردیم به والدین بفهمانیم که وجود بچه و یا خواهر و برادر در کنار بچه از نظر روانی بسیار تاثیر گذار است.
موسوی به زنگ تفریح های میان برنامه نیز اشاره کرد و گفت: در میان آیتم های آموزشی، فتوکلیپ ها و نماهنگ هایی که به مانند زنگ تفریح کلاس درس می مانند، پخش می کنیم تا مردم یک استراحتی داشته باشند.
تهیه کننده برنامه «گفتگوی تنهایی» با بیان اینکه خود مخاطب مشخص می کند که نیازش چه چیزی است، گفت: ما سیستم پیامکی داریم که مخاطب با آن دغدغه ها و سیاست هایی که نیازمند است را با ما بازگو می کرد و از طرفی هم سعی می کردیم که با جناب آقای قاسمی مدیریت محترم شبکه در تعامل باشیم، زیرا هم خود برنامه و هم خود شبکه یک اتاق فکر دارد که در آن بازخوردهای مردم بازگو می شد و در کنار آن نیازهایی که جامعه دارد خیلی ساده و روان یا به صورت تلنگر و یا به صورت پیشنهاد پوشش بدهیم.
تهیه کننده برنامه صبحگاهی «صبحی دیگر»، درباره میزان جذب مخاطب برنامه اظهار داشت: این را مردم و مخاطبین باید بگویند، ولی بر اساس بازخوردها باید بگویم استقبال مردم خیلی خوب بوده است و حتی یک همایشی با عنوان مخاطبان صبحی دیگر برگزار کردیم که استقبال خیلی خوبی از آن صورت گرفت.
بیشترین پیامک را در شبکه داریم
وی افزود: یکی دیگر از راه هایی که متوجه می شویم برنامه مورد استقبال مخاطبین قرار گفته است، پیامک ها است؛ ما همیشه بیشترین پیامک را در شبکه داریم که شاید یکی از دلایل آن سعی کرده ام همیشه نظرات مردم را لحاظ کنم.
موسوی با اشاره به احترام برنامه به نظر مخابین خود به عنوان نمونه به دعوت از یک کارشناس اشاره کرد و گفت: در حالی که قرار بود این کارشناس تنها سه جلسه به برنامه ما بیایند، ولی به دلیل استقبال مردم الان چندین جلسه است که در برنامه ما حاضر می شود و یا کارشناسی هم بوده است که قرار بوده که چندین جلسه در خدمتشان باشیم اما وقتی دیدیم مورد استقبال مخاطبین قرار نگرفته است، دیگر به برنامه دعوت نشده است.
موسوی گفت: در حال حاضر موضوع برنامه شبکه های ماهواره است که امیدواریم این یک تلنگری باشد تا از افزایش مخاطبین ماهواره ای و شبکه های آن که همانند قارچ در حال رشد هستند، توسط خود مردم جلوگیری به عمل بیاید و این کار را با زبانی شیوا انجام می دهیم.
سری جدید برنامه «صبحی دیگر» در راه است
وی با اشاره به توقف یک هفته ای پخش برنامه از بعد از ماه رمضان، گفت: آغاز برنامه که از شنبه شروع شده است را نمی توان سری جدید عنوان کرد. قرار است انشاالله بعد از مدتی دکور برنامه تغییر کند، بسته گرافیکی جدید آماده شده است و همچنین تیتراژ نیز تغییر کرده است و قرار است بنا به یک مناسبتی سری جدید را شروع کنیم.
وی افزود: ما سعی کرده ایم در پخش جدید، در فرم و متحوا و ساختار تغییراتی ایجاد کنیم ولی در کنار آن در مباحث پایه ای و سریالی و آیتم های مثبت این برنامه تغییری پیدا نکرده است.
موسوی به آیتم های جدید اشاره کرد و افزود: با توجه به تاکیداتی که رهبر معظم انقلاب در خصوص بازی های محلی داشته اند، ما به سراغ این بازی ها رفته ایم و آیتم جدیدی با عنوان بازی های محلی قدیمی و ایرانی تهیه کرده ایم و یا آیتمی ساخته ایم با نام اصلا یه وضعی که در آن تلنگری می زنیم که چه نوع کیف و یا عروسکی برای کودک بخریم.
وی ادامه داد: یکی دیگر از آیتم های ما جایی دیگر نام دارد که در آن ما به عنوان نماینده برنامه صبحی دیگر به شهرهای دیگر می رویم و از نزدیک با مردم ارتباط برقرار می کنیم.
موسوی گزارش را بخش دیگر از برنامه صبحی دیگر معرفی کرد و گفت: ما در گزارش به شکل غیر مستقیم درباره سبک زندگی بحث می کنیم، به عنوان مثال به سراغ افرادی که دور یک میدان ایستاده اند می رویم که منتظر تاکسی هستند و علت اینکه چرا اینجا ایستاده اند، می پرسیم.
موسوی تلنگر و بهتر است بدانیم و نان حلال را از عناوین دیگر بخش های برنامه معرفی کرد و اظهار داشت: در بخش های جدید به جنبه های آموزشی زندگی و دینی بیشتر توجه شده است.  همچنین استفاده از کارشناسان جدید در برنامه از جمله تغییراتی است که در سری جدید برنامه داریم.
دوست ندارم حوصله مردم سر برود
وی بر کوتاه بودن گفتگو ها در برنامه تاکید کرد و گفت: همیشه سعی کرده ایم گفتگو ها پنج الی شش دقیقه باشد و اگر کشش داشته باشد بعد از این مدت یک میان برنامه پخش می شود و سپس پنج الی شش دقیقه دیگر برنامه ادامه می یابد که در نهایت آن بخش دوازده دقیقه به طول می انجامد و بیشتر از این زمان مخالف هستم که یک گفتگو به طول بیانجامد، زیرا نباید حوصله بیننده را سر برد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار