امروز : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 26
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10322
تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «بیاگل نورمرادوا» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور فرهنگی از برگزاری ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، «بیاگل نورمرادوا» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور فرهنگی از برگزاری جشنواره روزهای فرهنگی تاجیکستان در ترکمنستان در هفته آینده خبر داد.

وی ضمن تأیید این مطلب تصریح کرد که روزهای فرهنگی تاجیکستان در روزهای 11 الی 13 خرداد (یک الی 3 ماه جون) سال جاری در عشق‏‌آباد و نیز شهر «ترکمن‏آباد» مرکز استان «لباب» در شرق ترکمنستان برگزار می‏‌شود.

خبرگزاری رسمی ترکمنستان روز شنبه به نقل از این مقام عالی‌رتبه دولت این کشور تصریح کرد که به‌منظور برگزاری جشنواره روزهای فرهنگی تاجیکستان در ترکمنستان یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی فرهنگی این کشور متشکل از مقامات فرهنگی و نیز هنرمندان و فرهنگیان تاجیکستان به ترکمنستان سفر خواهد کرد.

برگزاری جشنواره روزهای فرهنگی تاجیکستان در ترکمنستان درحالی است که «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در جشن جهانی نوروز 91 در عشق‌‏آباد که حدود 2 ماه پیش برگزار شد در رأس یک هیئت عالی‌رتبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به عشق‏‌آباد سفر کرد.

در حاشیه این ملاقات سران کشورهای ترکمنستان و تاجیکستان با اشاره به وجود اشتراکات تاریخی، فرهنگی و سنتی میان مردم ترکمن و تاجیک بر توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و هنری دوجانبه تأکید داشتند.

لازم به ذکر است که ترکمنستان نیز سال گذشته روزهای فرهنگی خود را در «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان برگزار کرد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار